Hikken Skrevet 24. januar 2009 #2 Skrevet 24. januar 2009 Røykvarsler utafor soveromsdørene (døren vår og mini sin står mot hverandre) og en på kjøkkenet.
Mrs. Bouquet Skrevet 24. januar 2009 #3 Skrevet 24. januar 2009 Vi har seriekoblet røykvarslere i alle rom. De går på strøm, men skifter over til batteri om strømmen går.
Pooosi Skrevet 24. januar 2009 #4 Skrevet 24. januar 2009 Vi har to etg. å brannvarslere plassert rundt omkring både oppe og nede, planen er å seriekoble de nå. I tillegg har vi slukningsapparater plassert oppe og nede + brannstige i andre etg på utsiden av lillegutt sitt rom
meg & to små vampyrer Skrevet 24. januar 2009 #5 Skrevet 24. januar 2009 Vi leier og har ikke satt opp selv. To røykvarslere i 2.etasje, en ved det en soverommet og en ved kjøkkenet (denne høres fra 3.etasje som er ett stort soverom). Kunne ønske oss minst en varsler til utenfor soverommet i 3.etasje + en i 1.etasje der inngangen er.
ApriIbaby Skrevet 24. januar 2009 Forfatter #6 Skrevet 24. januar 2009 HVordan kobles de sammen? Med signaler av noe slag eller ledning?
mai mammaen til to Skrevet 24. januar 2009 #7 Skrevet 24. januar 2009 vi har røykvarsel på soverommene, stuen og loftet. snart får vi en røykvarsel i hver etasje som er serie koblet. og når en av dem går av piper det hos naboen også. jeg ahr akkurat vært på brannkurs og der lærte vi at man SKAL ha røykvarsler på soverommen. om det begynner å brenne i et soverom der det ligger .f.eks små barn så kan det hende at før røykvarsleren i gangen slår ut så er hele rommet så overtent at man ikke klarer å gå inn der.. og dem som ligger der er død.....fikk se bilder av hvor fort det går fra det starter til det er helt overtent. utrolig ekkelt
Mrs. Bouquet Skrevet 24. januar 2009 #8 Skrevet 24. januar 2009 Jeg vet ikke hvordan, var elektiker som gjorde instalasjonen når huset ble bygd. Tror ikke de er tråløse, så er nok ledning i takene.
snartmammapåny Skrevet 24. januar 2009 #9 Skrevet 24. januar 2009 Bestilte meg 5 stk seriekoblede røykvarslere i dag. 1 på vaskerommet 1 på kjøkkenet 1 i trappen/gangen (hit vil røyken fra gangen i kjelleren eller hovudetasjen komme fort om det brenner i kjelleren eller hovudetasjen. 1 på våres soverom 1 på mini sitt soverom Gleder meg til å få de på plass. Per i dag har vi bare en i gangen, ALTFOR lite :S Er livredd for brann!
råååsa-med gutt og jente:) Skrevet 24. januar 2009 #10 Skrevet 24. januar 2009 <>: Hvor kjøpte du de seriekoblede alarmene henne? og hva betalte du? Kan du montere de selv eller må du ha eletriker??
Anne-B. Skrevet 24. januar 2009 #11 Skrevet 24. januar 2009 Elektrisk brannvarsler på soverommet og på stua. Den er koblet til en sentral i naboblokka. Får vi ikke skrudd den av, kommer Securitas, og da koster det oss 500 kr om det er falsk alarm.
78'er Skrevet 24. januar 2009 #12 Skrevet 24. januar 2009 Seriekobla på *sovereommet til eldstemann *gangen oppe *kjøkkenet *stova *vaskerommet *kjellaren + "vanlig" på vårt soverom og datarommet. Litt sikkerhetsfreak? :-) Våre seriekobla har me sett opp sjølv, er trådlause og går på batteri. Dei er kobla til sendar som sender melding til utvalgte tlfnr om me ikkje slår dei av innan eit par minutt.
stolt mamma til gojenta! :-) Skrevet 24. januar 2009 #13 Skrevet 24. januar 2009 78'er! Hvor kjøpte dere dette, og hva kostet de?
78'er Skrevet 24. januar 2009 #14 Skrevet 24. januar 2009 Husker ikkje akkurat prisen, men var nok litt... Du finn info på www.deltronic.as
Trønderbærta Skrevet 24. januar 2009 #15 Skrevet 24. januar 2009 Har en nede i gangen, og en oppe i gangen, og en på soverommet til minstemann. Men de er gamle, og den nede funker ikke (piper hele tiden, så tok ut batteriet), og den oppom trappa stoler jeg ikke på Men sambo kjøpte noen vanlige før han reiste på sjøen, å de blir satt opp når han kommer hjem (om ikke jeg gjør det før da.., i morgen kanskje)! Er livredd for brann når jeg er hjemme alene med ungene :-(
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå