Tullemor1 & Gullemitt :-) Skrevet 23. januar 2009 #1 Skrevet 23. januar 2009 Gutten vår er snart 3 uker og vi synes han er altfor liten å sitte i barnesete, han detter sammen og vi orker ikke se han ligge sånn.. Er det lov å ha simo bagvognen i baksete festet???
engajente Skrevet 23. januar 2009 #2 Skrevet 23. januar 2009 anbefaler å lese mer her: http://www.tryggtrafikk.no/?module=Articles;action=Article.publicShow;ID=924
Overraska74 Skrevet 23. januar 2009 #4 Skrevet 23. januar 2009 Lurer litt på hva slags sete du har til gutten hvis han "detter sammen". Hadde aldri det problemet med det første setet til barna mine. Virker nesten som det er et sete som er for rett i ryggen for han, for de fleste setene fra 0-9 eller 0-13 kg, er jo formet så barnet nesten ligger i en "skål". For å bruke bag i baksetet må den være godkjent som hard nok, samt at du må bruke et nett som går over hele bagen. Er mange steder å få leid begge deler. Lykke til med å finne bedre reisekomfort til den lille! )
JENTE06 / GUTT09 Skrevet 23. januar 2009 #5 Skrevet 23. januar 2009 Det spanske barnevognmerket Janè har en bag som er godkjent til å ha i bil. Det er fester til sikkerhetsselen på begge sidene av bagen, og barnet har en bred sele rundt livet med kraftig borrelås. Vi brukte denne til vår første, og skal bruke den igjen. Da kan du også kjøre lengre turer fra babyen er nyfødt :-)
FruMamma med nr 2 Skrevet 23. januar 2009 #6 Skrevet 23. januar 2009 Hører det er flere som sier at babyen er for liten for setet. Vi hadde bag til vår første og virket mer konfortabel med å ligge flatt enn å sitte i setet. De små babyene skal jo helst ikke sitte mye heller i starten.
rl84 Skrevet 23. januar 2009 #7 Skrevet 23. januar 2009 er det noken som veit kass bagger som me kan bruka netting på??
baima Skrevet 23. januar 2009 #8 Skrevet 23. januar 2009 Kan bruke på nesten alle, men ingen som anbefaller det lenger fordi stol er mye sikrere. Dersom det skulle skje noko så er bag det som gir størst skade på babyen. Bedre å bruke stol, ha inni sånn ekstra beskyttelse som dei fleste stolene har og heller ta pauser dersom man skal kjøre langt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå