emma83 Skrevet 22. januar 2009 #1 Skrevet 22. januar 2009 jeg må begynne på jobb i slutten av mars,da er det 6 uker pappaperm. men ingen barnehageplass før i august,så vi må ha dagmamma i mellomtiden,men under reglene for kontantstøtte står det at det er for barn mellom 1og 3 år,får vi ingen støtte i denne tida da? for snuppa blir ikke ett år før i slutten av juli. er så dårlig dette opplegget,hater tanken på å må "sette henne bort" så stor del av dagen når hun er så lita!!!
Tia med 2 ♀ Skrevet 22. januar 2009 #2 Skrevet 22. januar 2009 kontantstøtte kan man få fra mnd etter barnet fyller 1 år så o deres tilfelle ville det være fra august. Så må nok klare dere uten den.
emma83 Skrevet 22. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 22. januar 2009 ja skulle nok valgt 80% permisjon istedet,da kunne jeg vert lengre hjemme,men det har vi ikke økonomi til,kjipe greier. er det noen som har en formening om hva det koster til dagmamma,eller er dette veldig forskjellig?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå