tezzie Skrevet 20. januar 2009 #1 Skrevet 20. januar 2009 Hvor mye lommepenger vil en famile på 4 trenge i 2 uker i orlando/miami Vi har tenkt å reise litt rundt i leiebil og oppleve litt. Disney world, sea world og universal studios er også en del av planen. Tenkte å spare penger slik at vi kan reise sommeren 2010.Men hvor mye må vi spare? Har aldri vært i usa før, så jeg vet ikke hva det koster å leve der.
It's all about me Skrevet 20. januar 2009 #2 Skrevet 20. januar 2009 Å leve er billig i USA, men alle fornøyelsesparkene er DYRE. Alikevel er det noe en må ha med seg når en først er borti der. Men kjøper dere for flere dager samtidig lønner det seg. Det er fra 3 eller 4 dager det blir en god del billigere. Kan også tipse deg om Bush Garden som ligger i Tampa (ca halv time utenfor Orlando). Den knuser Disneyworld og er den beste parken jeg har vært i noen sinne. Det er både en fin blanding av alle type parker flettet inn i hverandre. En ting dere kan spare MASSE på er å bestille hotell gjennom hotewire.com. Men da må dere være litt kalde. Der får dere hotell til en liten del av hva det egentlig koster, MEN dere får ikke hvite hvilket hotell det er. Får kun oppgitt på et kart i hvilket område det ligger, hvor mange stjerner og fasaliteter på hotellet. Navnet får dere først når dere har betalt, og det er ingen angrerett. Vi har brukt det flere ganger og kommer aldri til å bestille på vanlig måte igjen. Har fått luksushottel til herbergpris. Og sukk, jeg missunner deg. Elsker Florida, skulle jeg flyttet ut av Norge måtte det blitt dit.
tezzie Skrevet 20. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 20. januar 2009 Kan man ende opp i et dårlig hotell på hotewire,com? Eller er man garantert en ***? Jeg tenkte å bestille turen gjennom usa spesialisten. Der koster 31.900 for 2 voksne, 2 barn i 2 uker inkl fly, leiebil, feriehus 1 uke i orlando og 1 uke på hoell i miami. Men prisen er bare et eksempel, det er dyrere i høysesong, uten at de nevner hvor mye dyrere, samt at man kan nedgradere og oppgradere hotell, bil osv. Men hvor mye bør vi ha med av penger? 30.000? 40.000? Jeg har reist så ufattelig lite i livet at jeg aner ikke. Var inne på disney world sine hjemme sider. Kan det stemme at det koster 4.500kr for to dagers pass for hele familien? Det var i hvertfall grådig dyrt. Men det er vel verdt det. Må jo få med oss det.
Kamomille Skrevet 20. januar 2009 #4 Skrevet 20. januar 2009 Jeg har bare vært i Disney i Los Angeles, og det er et par ås siden. Men jeg mener inngangspirsen den gangern var rundt 100 dollar pr voksen for 2 dagers pass i lavsessong. Man sparer som regel penger på å kjøpe billettene på hotellene omkring da disse gjerne er rabbaterte.
Norwegian by injection Skrevet 20. januar 2009 #5 Skrevet 20. januar 2009 Jeg ville kanskje spart 50.000,- Alt er ganske billig der borte men pengene flyr....det er mer enn nok å bruke pengene på for å si det sånn!
Pirkeanonym Skrevet 20. januar 2009 #6 Skrevet 20. januar 2009 Frokostquiz er best: hvordan fungerer den siden? Jeg prøvde å bestille hotell der nå, men fikk opp vanlige priser på hoteller, slik som hvilken som helst side.. Hjelp?
It's all about me Skrevet 21. januar 2009 #8 Skrevet 21. januar 2009 Bestiller du et 3stjernes hotel på hotwire er du garantert et 3stjernes. 31900, høres som en god deal, men at det bare er en eksempelpris høres også mystifystisk ut. Få det konkret fra Usa Spesialisten at det stemmer, og at alt er inkludert. F.eks så MÅ dere ha alle forsikringer som er mulig på bilen så dere slipper å ståp igjen med noen regning hvis noe skulle skje. For de kjører som noen tullinger der borte og nesten ulykker er vanligere enn i Norge. Har du alle forsikringer kan du bare ringe politet så fikser de papirer og såp ringer du utleier så kommer de med ny bil. Dvs, den forsikringa har ikke vært bortkastet hos oss..... Ja det kan stemme at det koster så mye for 2dager for hele familien på DW, og alikevel er det stinn brakke der i høysessongen. Men det er verdt det. Magic Kingdom er super for barna. Epcot er min favoritt Universal Studios var skuffende Sea World var bra og verdt en tur (men den er ikke en del av Disney World da)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå