Treningsmamma har født ♥ Skrevet 20. januar 2009 #1 Skrevet 20. januar 2009 Gjør dere noe spesielt eller lar dere dagene og utviklingen gå av seg selv?
Mrs. Charming Skrevet 20. januar 2009 #2 Skrevet 20. januar 2009 Veit ikke helt hva DU legger i begrepet stimulering, men noen ganger synger jeg, masserer, legger under en uro(han liker fargene og det sies at det er stimulerende) går turer i frisk luft. Jeg prøver å ta han opp og gi han oppmerksomhet, kos og bevegelse selv når han ikke skriker eller er urolig. Vil ikke at det skal bli en vane at han må skrike for å få oppmerksomhet.
Dr Mcstuffins Skrevet 20. januar 2009 #3 Skrevet 20. januar 2009 hmm...leker med han på gulvet. "Viser" han hvordan man ruller, lager grimaser, har han på magen, har mye "face to face"-kontakt og synger. Men lar han også ligge for seg selv å utforske "verden" på egen hånd.
M by M Skrevet 20. januar 2009 #4 Skrevet 20. januar 2009 Sønnen min er 5 mnd. Han er veldig glad i å ligge på gulvet og leke og der ligger han en del. Jeg ligger der ofte sammen med han og utforsker og prøver å "leke" med han. Ofte er selskapet nok. Storesøster på 3,5 år er også veldig glad i å sitte og leke med han. Ellers synger vi, har rim og regler med beveglse som klapping, hopping osv. Stell er stimulering i seg selv. Det nye for han nå er å utforske krana på vasken - utrolig fascinerende å se vannet renne og kjenne på det. Og selvfølgelig masse, masse kos! Prøver å ikke overstimulere han heller. Men ungen er veldig glad i å ligge på gulvet og i våken tilstand skal det helst skje noe hele tiden. Vi har prøvd litt åpen barnehage, men han sprutgulper fra vi kommer til vi går:-(
Lykkeli & gla ♥ jentene mine ♥ Skrevet 20. januar 2009 #5 Skrevet 20. januar 2009 Synes egentlig at snuppa sover veldig mye iløpet av dagen, men når hun er våken, legger jeg henne litt på magen på leketeppet og jeg legger meg ned sammen m henne (for å trene nakken), og av og til ruller hun da fra mage til rygg..Ellers blir d en del tid på stellebordet, der vi prater og koser oss sammen, samt litt i vippestol/ babygym. "Prater" en del sammen, og går rundt og kikker på ting, ser i speilet (veldig populært for tida:) osv.. Lar henne gjerne ligge litt for seg selv også iblant, mens jeg gjør andre ting!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå