Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #1 Skrevet 20. januar 2009 er gravid i uke 40 nå, dette er svigermors første barnebarn....nå driver hun å forteller alle utenom meg selvsagt at denne ungen her, ja nå skal dere få høre: kommer til å få skikkelige søvnproblemer den!!!! og det er min skyld også fordi jeg sover så dårlig om natten og snur døgnet helt!!!! tenk på det dere.... He, he.... og ikke nok med det nei jeg kommer også til å få fødselsdepresjon fordi jeg er så mye hjemme!!!! og ikke nok med det eller nei.... det er jo ikke sikkert dem kommer til å få møte han noe særlig heller for mammaen min har jo førsteretten!!!! Hva synes dere....???? dette er grunnen til at jeg ikke får sove i natt.... og ikke får jeg lyst til å ha samvær med dem når hun snakker sånn om meg på bygda.... huff a mei.....
Miss Misantrop Skrevet 20. januar 2009 #2 Skrevet 20. januar 2009 Skjønner at du blir fustrert på svigermor. Mange tanker går sikkert igjennom svigermors hode nå, det er jo hennes første barnebarn. Jeg kan tenke meg at det at hun sier at din mor har første rett er en forsvarsmekanisme for å forbrede seg på at hun kanskje blir tilside satt. For ikke å ta det personlig. Hun skjønner vel ikke at det ikke er lurt å prate om sånt på bygda. Jeg må også si at jeg skulle ønske det ikke hadde kommet tilbake til deg. Det er nå rart alt folk føler behovet for å fortelle at de har hørt. Det er nok mange i foreldre generasjonen som mener at man trenger mere struktur på søvnvaner og andre ting. De får nå mene det de mener syntes jeg. Hun har ingen rett til å blande seg i ditt privatliv. Syntes du bør prøve å la nåde gå for rett. Hun gleder seg sikkert enormt til å få dette barnebarnet og barnebarnet, ditt barn- trenger all den familie den kan få.
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #3 Skrevet 20. januar 2009 Og dette er hele saken? Du har aldri sagt eller gjort noe for å provosere henne? Alltid to sider av en sak! Og at hun sier at hun ikke kommer til å få se ungen mye for din mamma har førsteretten er det vel noe i.
Eplejuice Fødeklar Skrevet 20. januar 2009 #4 Skrevet 20. januar 2009 Kan du ikke si det til henne da. At det er når hun oppfører seg sånn, snakker om deg til folk i bygda, at hun ødlegger for seg selv for det får deg faktisk til å miste lysten til samvær.
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #5 Skrevet 20. januar 2009 Jeg vet at det ikke alltid er lett med svigerfamilie, men kan du ikke fortelle henne paa en hyggelig maate hvordan du foeler det... Jeg har fortalt svigermor alt jeg hele tiden, ikke paa noen maate frekt eller ubehagelig, men pakket det litt inn. Vi har iallefall ett topp forhold, om jeg ikke hadde stoppet henne mange ganger saa tror jeg vi hadde hatt et elendig forhold! Naa er hun heldigvis ikke typen som baksnakker i det hele tatt, saa jeg har jo ikke hatt den problematikken... Et eksempel er naar vi nettopp hadde faatt jenta vaar, drev den familien alltid og blandet seg inn i hvordan vi gjorde ting og tang, jeg satt igjen med foelelsen av aa vaere en elendig mor enda vi fulgte alt legen og barnepleierne sa. Jeg sa fra til hele svigerfamilien at jeg synes det var vanskelig naar de holdt paa saann, at jeg skjoente at det var i beste mening, men at det var saarende. Jeg forklarte dem hvordan ting hadde endret seg paa over 25 aar med tanke paa barneoppdragelse og stell. Dette respekterte de naar jeg la det frem paa en hyggelig maate uten aa angripe de, men gjorde det tydelig at det paavirket dem. Jeg tror farmoedre ofte er redd for aa bli forbigaatt med tanke paa barnebarn, og jeg har derfor hele tiden gjort det tydelig at jeg tror det beste for jenta vaar er aa ha saa mange voksenpersoner i livet som hun kan stoette seg til. Jeg har alltid soerget for at svigermor ikke foeler seg forbigaatt, jeg inkluderer henne i livet til jenta vaar paa lik linje som min egen. Jeg har hatt mnge smaa konfrontasjoner, uten aa traakke noen paa taerne eller kritisere, og her i huset har det iallefall fungert supert! Proev aa snakk med henne du, det er jo godt aa ha et konfliktloest forhold med mennesker som kommer til aa vaere en stor del av livet til barnet deres. Om hun er redd for sovevanene til barnet, forklr henne hvorfor hun ikke trenger aa bekymre seg etc. Haaper det gaar bra, lykke til:)
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #6 Skrevet 20. januar 2009 Svigermødre er fra helvete.l Min tok helt av da vi fikk vår førstefødte Du har all min sympati HI! Min holdt også på med slikt, og når ungen var født så var alt galt. Jeg ammet henne bl.a. for mye..., mente svigermor
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #7 Skrevet 20. januar 2009 Du kan jo hilse og si til henne at babyen i magen som regel er våken når vi er i ro (sover), og at den sover når vi er aktive og beveger oss (på dagen). Derfor de små ofte kommer ut med en litt omvendt døgnrytme enn det vi har. Så hvis du er våken på natten og sover på dagen...ja da øker du vel muligheten for at bebisen kommer ut med en helt perfekt døgnrytme da:)
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #8 Skrevet 20. januar 2009 Min mor er et helvete for min svigersøster. Men jeg skal love dere at det ikke er uten grunn..!!!! Håper hun forsvinner ut av slekta snart!!!!!!
Anonym bruker Skrevet 20. januar 2009 #9 Skrevet 20. januar 2009 vet du, for broren din sin skyld, så burde du og moren din behandle henne med respekt (uansett hvor håpløs hun er) Dette er kvinnen din bror har valgt, å det er respektløst og dårligjort ovenfor han å behandle henne dårlig. Særlig hvis de har barn sammens. Dere kan ikke kontrollere hvordan hun oppfører seg, men dere kan passe på at dere ikke faller ned på samme nivå. Da er dere jo like ille, å det er ikke noe å skryte av. Å sånn jeg tar igjen, fordi hun startet, hører ikke hjemme i bhg en gang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå