Gå til innhold

Scrapbooking! Dere som har litt greie på dette se hit!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg lurer på en del ting når det gjelder stempling.

Er helt ny på dette og skal på handel i morgen og kjøpe det jeg trenger.

Hva trenger jeg til stempling?

Har vert inne på en del nettsider, men det står ikke noe forklaring på stempling for nybegynnere noen plass.

Hva gjør man for å få farge inni stempelet?

Maler man eller fargelegger med fargestifter? De scrapbookingkortene jeg har fått til bursdag er malt. Hvilke maling bruker man?

Hva er H2O maling?

Veldig fint om noen orker svare meg, selv om jeg har lagt ut utallige tråder om temaet de siste dagene.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har aldri scrappet før, men har da stemplet litt!

Regner med at de samme stemplene gjelder!

 

Man kjøper stempel og stempelpute.

Stempelet er av gummi -fargen er på stempelputa..

Så tager man stempelet og stemplet på puta før man tar

nevne stempel -nå med valgt farge påført fra puta-

og stempler der man måtte ønske!

Gjenta prosedyre ved hvert stempel! Voila -du er en stempelmester! ;)

 

Og H2O-maling..? Aldri hørt uttrykket før,

men kan ikke forestille meg at det kan bety annet enn vannmaling..?

 

Lykke til som scrapping-mesterinne! :)

Skrevet

Og det var takken?! Hoho! :P

 

 

Skrevet

Du må nok farge innholdet etter at du har stemplet omrisset! ;)

Skrevet

..for sikkerhets skyld legger jeg til at jeg blir

overrasket om det ikke er sånn!

 

Litt redd for scrappe-politiet!

Ikke meninga å tråkke i noens bed! ;)

Skrevet

Jeg vil anbefale deg å melde deg inn på forumet på scrapping.no. Der er det masse folk som kan hjelpe deg pluss at der har disse spørsmåla vært kasta ut før så hvis du blar litt i gjennom forumene der får du mange svar.

Du kan også se på disse linkene

http://lissies.gotdns.com/prosjekt/kort_stempling/stempling.htm

 

http://dinhobby.no/index.php?option=com_content&task=view&id=236&Itemid=244

 

http://www.heimlaga.blogspot.com/ Anbefaler deg på det sterkeste å se nøye på denne bloggen. Vedkommende har samlet MANGE linker om scrapping. Hvis du blar nedover siden så ser du mange linker på påde høyre og venstre side

Skrevet

Flott!

Tusen takk for tipset Mammma!

Skrevet

H2=-maling er sannsnynligvis Twinkling H2O's, en vannmaling med skimmer i.

 

Ellers er fargelegging med Distressink populært, da må du ha en vannfast stempelpute og stemple selve motivet med, før du etterpå maler motivet med Distressblekk. Distressblekk fåes som stempelpute og som refill-flaske med blekk. Hvam man liker er en smakssak. Ta litt blekkk på en blank flate, f.eks. et CD-cover, et hvitt fat, e.l. Så bruker du pensel og varierende mengde vann og "henter" opp blekk og maler med. Min favorittteknikk!

 

Promarkers tusjer er også blitt veldig populært i det siste. Da trenger du en annen type stempelpute for å stemple motivet med, siden disse tusjene er alkoholbasert og vil løse opp vannfast blekk. Jeg bruker svart Distress-pute, men den som er anbefalt er Adirondack ink.

 

 

www.papirloftet.no har både distressputer, refill og Promarkertusjer. Bare søk der, så ser du hva de forskjellige tingene jeg nevner er. :)

Skrevet

H2O, mente jeg selvfølgelig. :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...