Gå til innhold

kake uten egg??


Anbefalte innlegg

Skrevet

har så lyst på sjokolade kake men har ikke egg og orker ikke gå på butikken:(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvis du går inn på www.detsoteliv.no og søker oppskrifter uten egg, så får du opp bl.a sjokoladekaker uten egg

Skrevet

Kan jo lime inn en her :)

 

 

 

Allergikake

 

 

Denne lettvinte og gode sjokoladekaken har fått sitt navn fordi den er uten egg og uten nøtter. Kaken inneholder surmelk og er veldig saftig og KJEMPEGOD! Oppskriften er til liten langpanne.

 

 

Ingredienser:

 

125 g smør

5 dl kefir

300 g sukker

1 ss natron

1,5 ss kakao

400 g hvetemel

 

Glasur:

50 g smør

50 g kokesjokolade

200 g melis

2 ss vaniljesukker

4 ss kaffe eller melk

 

Fremgangsmåte:

 

Smelt og avkjøl smøret. Rør kefir og sukker. Tilsett smøret. Sikt i det tørre og bland deigen godt sammen.

 

Ha deigen i en liten, bakepapirkledd langpanne (ca 20x30 cm). Stek kaken midt i ovnen ved 175°C i ca 30 min. Avkjøl kaken i formen.

 

Smelt smøret til glasuren i en liten kjele. Ta kjelen av platen og tilsett sjokoladen i små biter. La sjokoladen smelte i smøret. Rør i de øvrige ingrediensene til du får en glatt glasur.

 

Ta kaken ut av formen og fjern bakepapiret. Smør lunken glasur over kaken. Del kaken opp i firkanter.

 

Tips:

 

Kaken er fin å fryse!

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...