Gå til innhold

Nå har endelig Maya kommet til verden!!:)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er så lykkelig:) Maya kom til verden søndag 11. januar klokken 15.15. Hun veide 3855g og var 51 cm lang:) Stor og fin med masse mørkt hår:)

 

Kjente at noe kanskje var på gang lørdag kveld, men turte ikke håpe for mye. Om kjerringrådene jeg brukte fungerte eller om det faktisk var fullmånen som hjalp til, vet jeg ikke. Uansett så ville jenta ut:) Natt til søndag begynte ting å skje. Hadde noen kraftige kynnere rundt tre, men de gav seg. Våknet igjen i fem, halv sekstiden av kraftige kynnere. Nå var jeg ikke i tvil; fødselen var i gang. Kom på sykehuset klokken syv, halv åtte og fikk vite at jeg hadde 2 cm åpning. Litt skuffa:P Hehe. Tok laang tid å komme til 5 cm, men når jeg kom over 5 cm gikk det fort! Pappaen var med hele tiden og tok veldig godt vare på meg:) Han fikk ikke lov til å forlate rommet stakkars:P

 

Prøvde både lystgass, akupunktur og epidural. Lystgassen tok jeg vekk ganske fort, var ikke noe for meg. Fikk epidural og den hjalp meg masse.

 

Hadde en fin fødsel som gikk akkurat som den skulle. Nå har vi kommet oss hjem og har det veldig fint. Nå ligger Maya i pappas fang og sover søtt:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

gratulerer og kos dere masse :-)

Skrevet

Gratulerer så mye med Maya!!!

Skrevet

Gratulerer! Flott navn har hun fått også.

Skrevet

Gratulerer så masse med tulla :)

Skrevet

Tusen takk alle sammen:) Vi storkoser oss hjemme!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...