Anonym bruker Skrevet 16. januar 2009 #1 Skrevet 16. januar 2009 Å trekke en i lønn (fast personlig tillegg) når en er syk? Er avdelingsleder og har xxxxx i fastlønn + et tillegg på xxxx i mnd. Når jeg er syk utover egenmeldingen, blir det trukket av dette tillegget. Er det lov?
Anonym bruker Skrevet 16. januar 2009 #3 Skrevet 16. januar 2009 Mener at man trekker ut skifttillegg og andre tillegg man har pga arbeidssituasjon/arbeidsstid
Anonym bruker Skrevet 16. januar 2009 #4 Skrevet 16. januar 2009 Har du sykemld. da? Arbeidsgiver skal jo betale for de første dagene av sykemld. Senere får du penger av Nav. Men hvis dette gjelder en slags bonus har du nok ikke rett på de pengene hvis du ikke er på jobb.
Anonym bruker Skrevet 16. januar 2009 #5 Skrevet 16. januar 2009 Ja, har sykemelding. De kaller det forskuddsbonus (blir ikke trukket om jeg ikke oppnår bonus), men det er et avdelingsledertillegg. Jeg har samme fastlønn som heltidene mine + dette tillegget. Men siden de har kalt det bonus og ikke avdelingsledertillegg, så har jeg vel ingenting å si?!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå