Leirha Skrevet 16. januar 2009 #1 Skrevet 16. januar 2009 Jeg var på apoteket idag og skulle kjøpe fluor til oss og kikket i samme tid på den pakken med lavest innhold fluor. 6mndr stod det at barnet kunne være for å begynne å gi, jaja tenkte jeg, og kjøpte like godt en sånn en til minstemann på 10mndr. Jeg har alltid vært av den oppfatning at man må suge fluortabeletter jeg, i nødsfal tygge. Men man lærer noe nytt, som regel hver dag, for jammen kan man ikke bare knuse dem å gi dem i maten også. Jeg trodde jo det skulle komme maks i kontakt med tennene å ikke bare skyldes rett ned å tas opp iblodet, meeen jeg tar nok helt feil jeg da... Vranglære. Anyhooooo.... Jeg ga minsten en flur i dag, i små biter, å det falt jammen meg i smak. Så 10mndr er han begynt på fluor og håper på null hull i oppveksten
*MariDuBedårer* Skrevet 16. januar 2009 #2 Skrevet 16. januar 2009 Da de fikk sin første tann:) De var 6 mndr. Jeg la fluortabletten oppi en pose, og slo på den skikkelig med ei skje. Da fikk nustes tabletten, og jeg blandet det i litt vann.
Leirha Skrevet 16. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 16. januar 2009 Nei men så deilig ord! Nustes Jeg vet jo at du menyte knustes, men jeg syns at ordet var bare så herlig.
*MariDuBedårer* Skrevet 16. januar 2009 #4 Skrevet 16. januar 2009 Hehe litt for kjapp på tastene du også ser jeg....menyte... hihi fort gjort:D Ja jeg skulle skrive finknustes: Hehe
Leirha Skrevet 16. januar 2009 Forfatter #5 Skrevet 16. januar 2009 Jeg er ALLTID for kjapp på tastene dessverre Og feilen min er at jeg sjeldent leser over hva jeg skriver, til manges store ergrelse her inne, hehe.
*Udon'tKnowMe* Skrevet 16. januar 2009 #6 Skrevet 16. januar 2009 Jeg tror jeg ga han de hel med en gang han fikk dem.. rundt ti mnd.. Men det kommer vel ann på om hvor mye tenner de har?
Leirha Skrevet 16. januar 2009 Forfatter #7 Skrevet 16. januar 2009 Ikke vet jeg, og jeg glemte å spørre de godeste apotererfolka. Men mini har 8 tenner nå sm har kommet helt ut ihvertfall. Så det er jo ikke for tidlig å begynne ihvertfall.
Den heldige eier av ett barn Skrevet 16. januar 2009 #8 Skrevet 16. januar 2009 Begynte da hun var et halvt år,vi delte de i fire så hun fikk suge på dem, men sluttet bare noen mnd senere. Hun får så mye fluor i seg gjennom dikkevann og slikt, så ekstra fluor er ikke nødvendig her:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå