Gjest Skrevet 15. januar 2009 #1 Skrevet 15. januar 2009 Hei Er det nokon som har tips om korleis man kan unngå urinveisinfeksjon og da vil eg også helst slippe å måtte løpe på do med ein gang etter sex? Eg får nemlig urinveisinfeksjon så lett, eg kan ikkje ligge i 5 minutter etter sex ein gang og det er utruleg dumt. Særleg når eg da vil gjerne ha all sæden laaangt inn:) Eg setje stor pris på dykkar hjelp:)
Bare blåbær Skrevet 15. januar 2009 #2 Skrevet 15. januar 2009 Drikk mye væske 2-3 l i løpet av en dag.. Da får du skyllt godt igjennom urinveiene. Applsinjuice er bra, men best den uten tlsatt sukker, da bakterier likker sukker. Vann med sitron drikker jeg endel av når jeg får det. Surt miljø er bra for urinveiene. Noen synes tranebærkapsler virker bra.. Tisse etter sex. ( ligg først 20-30 min, så går du på wc og tisser) C-vit tilskudd daglig, for å forebygge uvi, samt er med på å skape et surere miljø der nede.. ( noe som er bra) Håper noen av tipsa kan hjelpe deg... Men mye vann/ væske er alfa omega!!!!
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #3 Skrevet 15. januar 2009 Eg drikker mykje vatn alt. Appelsinjuice er ikkje bra, ikkje for tenner og ikkje hvis du skal bli gravid. Det eg har fått beskjed om av ein soneterapaut. Tranebærkapsler bruker eg ofte, kvar gang eg får det. Eg kan ikkje ligge 10minutter med sæd inni meg, da vert eg sjuk. Eg kan bli flinkere å ta vitaminer men eg spise mykje sunt og aldri godteri lenger. Ja tusen takk for tipsa:) Alltid greit å få andre råd iblant:) Og lykke til med prøvinga di, me ligg ganske likt me visst:)
Bare blåbær Skrevet 15. januar 2009 #4 Skrevet 15. januar 2009 Lykke til til deg også Spennende tid med den herre prøvingen... Er selv mye plaga med uvi, og vurderer å ta kontakt med en homeopat.. Jeg var mye plaget som liten, opp til 6 år, da tok mor mi med meg til en homeopat, fikk noen sukkertabl av no slag av henne, og ble helt bra frem til jeg var 18 år.. nå er heg mye plaga igjen, men klarer som oftest å drikke den bort.. Håper du blir kvitt den etterhvert:)
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #5 Skrevet 15. januar 2009 Eg er frisk no, men eg er redd at det er tilbake igjen, så fort typen kjem hit og me skal ha sex. Eg har aldri hatt det før eg starta med sex. Eg krysser fingrene for deg og:)
Lotta2010x2012 Skrevet 15. januar 2009 #6 Skrevet 15. januar 2009 Jeg også får urinveisinfeksjon hvis jeg ikke går på do etter at vi ha sex. Men hvis jeg gjør det + at jeg tar tranebærtabletter så går det bra. Tar en kapsel hver dag, og hvis jeg merker litt ubehag, så tar jeg to. Det hjelper veldig:)
Solisolden Skrevet 15. januar 2009 #7 Skrevet 15. januar 2009 Jeg sliter også med UVI. I 2007 hadde jeg ca 6-7 kurer uten at det hjalp. Så etter min siste kur ved nyttår til 2008 begynte jeg å ta en stor c-vitamin brusetablett hver dag og dette har gjort underverker for min del. Hvis jeg kjenner antydninger til det drikker jeg masse tranebærjuice og da forsvinner det.
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #8 Skrevet 15. januar 2009 Eg hadde jo helt glemt da, når eg hadde sex rett før nyttårsafta, så gjekk eg ikkje på do, sida me var hos svigers. Eg sovna rett og slett. Men det skulle gjort vondt før nå? Ja eg har slike tabletter, men eg tar dem kun om eg merker noko og dette føles ikkje slik.
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #9 Skrevet 15. januar 2009 Eg har tranebær tabletter og dem er kjempegode. Men eg er usikker på kva dette er. Da kan jo vere helt normalt og. Eg er jo nett ferdig med mensen.
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #10 Skrevet 15. januar 2009 Uansett kva det er....... DA GJER SÅ VONDT...
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #11 Skrevet 15. januar 2009 FOTSONETERAPI er veldig bra for å behandle hyppig tilbakekomst av UVI!
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #12 Skrevet 15. januar 2009 Eg har prøvd det ein gang. Var greit det. Men er for dyrt. Men man får da ikkje kramper av uvi?
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #13 Skrevet 15. januar 2009 ja fotsoneterapi er dyrt, men da kommer ikke uvi så fort og ofte lenger... hjalp masse på meg. homøopaten lærte meg til og med å behandle det selv. + at jeg fikk piller som hjelper med en gang!
Gjest Skrevet 16. januar 2009 #14 Skrevet 16. januar 2009 Eg får vente med slikt til eg er ferdig som student, men eg trur ikkje at det uvi. Men det kan eg sjekke då Kjøpe meg test på apoteket for det:) Takk for hjelpa:)
You can call me Dårris Skrevet 16. januar 2009 #15 Skrevet 16. januar 2009 Jeg har også vært plaget, men noe som hjelper er tranebærjuice, har ikke prøvd kapsler. Du kan også prøve sånne melkesyretabletter. Vivag? Du får dem på apoteket.
Gjest Skrevet 16. januar 2009 #16 Skrevet 16. januar 2009 Eg har tranebærtabletter men i dag er smerten mykje mindre. Og det ligner ikkje Uvi lenger.
MammaTilTuppen&Lillemor Skrevet 16. januar 2009 #17 Skrevet 16. januar 2009 Jeg forebygger uvi ved å drikke Biola (ei venninne fikk det tipset av en lege). Har hatt problemer med uvi siden jeg var jentunge, og de siste årene har jeg ikke merket uvi før det har gått over i nyrebekkenbetennelse. :-( Men etter at jeg begynte på "Biola-kuren" har jeg ikke hatt problemer - "knock on wood". Må også nevne at jeg tar tranebærkapsler eller tranebærsaft i utsatte perioder, som for eksempel sydentur med mye bading.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå