marioo Skrevet 15. januar 2009 #1 Skrevet 15. januar 2009 hvordan fryser jeg morsmelk? og hva fryser jeg det i? hvor lenge kan den ligge i fryseren? og varmer jeg det bare i vannbad? utrolig takknemlig for svar. :)
Løvemor m/Oliver08 Skrevet 15. januar 2009 #2 Skrevet 15. januar 2009 Mormelk kan du fryse i plastbeger, isbitbrett, plastposer osv. Tror holdbarheten til frossen melk er fra 3-6 mnd. Fersk melk som aldri har vært frossen holder seg 3-4 dager i kjøleskap, mens tinet melk som har vært frossen holder seg 24 timer i kjøleskap. Når det gjelder oppvarming skal den helst tines i kjøleskap f.eks. natten over, men hvis du ikke har anledning til det kan man bruke vannbad. Tror det var slik det var =)
Caramell, 3-barns mamma! Skrevet 15. januar 2009 #3 Skrevet 15. januar 2009 Du kan fryse det ned i en tett pose f.eks? Eller en boks! Du kan ta det opp i god tid i kjøleskapet f.eks. Eller tine det i vannbad som du sier selv. Bare pass på at du bør koke emballasjen hvis barnet er under 6 mnd. Er ikke slev kjempe streng på akkurat det, så lenge jeg vet at det er rent,. Vasker ting altså gjerne i maskina.
Gjest Skrevet 15. januar 2009 #4 Skrevet 15. januar 2009 Sjekk www.ammehjelpen.no - der finner du svar på alt du måtte lure på )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå