Joikaboll@ Skrevet 15. januar 2009 #1 Skrevet 15. januar 2009 Skal på shopping til uka med ei venninne, vi bor på hver vår kant av Oslo, så vi møtes på midten. Vi trenger tips til et par bra steder å sitte i løpet av dagen. Først lunsj seinere middag. Vi har hver vår barnevogn og dem skal vi ha med helt bort til bordet vårt :-) Tips?
line_n & sara Skrevet 15. januar 2009 #2 Skrevet 15. januar 2009 mecca..men da får du ikke vogna med inn, den står trygt parkert utendørs, men baggen får du med inn.. mecca har både lunch og middag! ellers har oslopuls (aftenposten) en liste med barnevennlige tips! søk og let litt inne på sidene..
Joikaboll@ Skrevet 15. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 15. januar 2009 Trygt i Oslo? Hehe.... dette er bondeknøl som skal på bytur :-) Jeg skal ta en titt, Linus er er for stor til baggen og ute blir jo vogna iskald.
cammiss Skrevet 15. januar 2009 #4 Skrevet 15. januar 2009 JEg vil si at det er to gode alternativer nå- Akerbrygge- med eget ammerom i 3et. VELDIG BRA!! spis feks på Fridays- der er det plass til å ha med barnevogn, inn i hvert fall på dagen. Ev- Sten og Strøm. Der er det en ny bra restaurant- kafe i 6et. god plass til barnevogner- hyggelig personale. og helt greit å amme de fleste steder. Ev kan man også gå på Unitde Bakeries i Palees Carl Johansgt. eller en av kafeene i 2 et. der. og til det å ha kald vogn- Kjøp to små varmeposer fra OBH NOrdica- legg dem i vognen fem min før du skal legge barnet i- så er barne klar for ungen- De koster 99 for 2- hvis det ikke blir varmt nok ta 4- de er små og lette å ha i vesken og lades enkelt opp til ny bruk.(rett ved egertorvet er det en slik butikk- husker ikke hva den heter..) God tur
Sylteflesk Skrevet 15. januar 2009 #5 Skrevet 15. januar 2009 Lunsj midt i sentrum hvor du kan ha med vogna bort til bordet: kjelleren på Paleet kjøpesenter på Karl Johan. Om de har god Mocca aner jeg ikke, drikker aldri annet en espresso ute.
Joikaboll@ Skrevet 15. januar 2009 Forfatter #6 Skrevet 15. januar 2009 Takk takk. Da har jeg fått litt å tenke på. Sten & Støm senteret, hvor ligger det igjen, jeg var der en gang for noen år siden, men det har oppstått en feil med retningssansen min
Sylteflesk Skrevet 15. januar 2009 #7 Skrevet 15. januar 2009 På www.steenogstrom.no finner du adresse og kart :-)
cammiss Skrevet 15. januar 2009 #8 Skrevet 15. januar 2009 NÅr det gjelder mocca- så er det masse bra kaffebarer i sentrum..rundst carlJohan... dessuten er det nå salg på Polarn og pyret- 50% - på Stenogstrøm.. så husk ekstra mye penger til shopping...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå