Let's hear it for the boys! Skrevet 14. januar 2009 #1 Skrevet 14. januar 2009 Hvor skal jeg lete? Bør jeg sette inn en annonse i avisen?
Gjest Skrevet 14. januar 2009 #2 Skrevet 14. januar 2009 Heng opp lapp på helsestasjonen, annonse i avisa, hør med naboer og kjente. Uansett, krev referanser og se an personen. Ville kansje valgt å had dagmamma hjemme hos meg selv også så viste jeg sikkert hva slags mat som var tilgjengelig, hvordan forholda var til enhver tid osv...eller hjemme hos en dagmamma som har <"åpne dører" der man slipper inn og får sett seg skikkelig rundt. Og jeg hadde krevd at vedkommende snakka ren og tydelig norsk....anser det som viktig når man har småbarn som skal lære å snakke. Hadde ikke ville had en dagmamma uansett hvor snill og grei og flink hun var hvis hun ikke kunne snakke norsk skikkelig.
Let's hear it for the boys! Skrevet 14. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 14. januar 2009 Takk for tips! Jeg kan love deg at vi kommer til å passe på alle de tingene du nevnte! Egentlig vil vi ikke ha dagmamma i det hele tatt, men ingen bhgplass har vi fått og nå MÅ jeg ut i jobb snart! Har du dagmamma? Fornøyd?
tvkrus Skrevet 14. januar 2009 #4 Skrevet 14. januar 2009 jeg har vært dagmmama og tenker på bli igjen. lykke til i jakten men husk på å skriv kontrakt som sier hva du skal betale og til hviken dato om det for eller etterbetalt og hva hvis det blir sykdom fra beggesider + hva barnet får og hva som ventes at du har med. anbefaler å betale på nettbank/bank for da har du papirer på at du har betalt hvis kontant krev å få "kvitering" med underskrift at du har betalt
Gjest Skrevet 14. januar 2009 #5 Skrevet 14. januar 2009 Har vært dagmamma selv for lenge sia, syntes det var svært krevende med også givende. Å passe andres barn gjør at man blir ekstra redd for å gjøre feil. Hadde dagmamma i 2uker til sønnen min, dama var grei hun, men barnehage var å foretrekke uansett, så da jeg fikk plass uventa så tok jeg den. De fleste som tar på seg en dagmamma jobb og som er normal person vil gjøre sitt beste for å gjøre en god jobb å passe ekstra godt på barnet vil jeg tro, men det finnes desverre unntak også. Beste rådet jeg kan gi er at du kjenner etter med magefølelsen, den stemmer ofte.
Gjest Skrevet 14. januar 2009 #6 Skrevet 14. januar 2009 Jeg har forresten jentene mine i barnehage....var så heldig å få plass.
Let's hear it for the boys! Skrevet 14. januar 2009 Forfatter #7 Skrevet 14. januar 2009 Men hva er normalt på betale hvis barnet er der f.eks. 3 dager i uken? Hvis jeg har en god venninne som mer enn gjerne tar på seg jobben, som jeg stoler på og som har barn på samme alder. Anbefalt eller ikke?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå