Sessa ruger igjen... Skrevet 13. januar 2009 #1 Skrevet 13. januar 2009 Husker så lite fra sist, men vet vi var ganske forsiktige med innføringen av mat. Frøkna hadde kolikk og var ganske sensitiv for diverse matvarer, kosistenser osv. Har hatt mye magevondt og luft. Lillegutt har tålt alt jeg har spist og virker som en ganske annen type enn søsteren. Nå har vi begynt så smått med grøt (5,5 mnd), men er det egentlig bare å kjøre på nå? Bare gi han alskens mat liksom?
Yaddaline ❤ ♀04/05 ♂02/09 Skrevet 13. januar 2009 #2 Skrevet 13. januar 2009 Det jeg husker igjen er vel å introdusere en og en matvare - feks potet, gulrøtter/andre grønnsaker, div kjøtt/fisk på et tidspunkt på dagen hvor du kan følge litt med på evt magevondt i etterkant. Jeg var ganske kjapp med å kjøpe middagsglass og der er det jo blandet oppi, men første ukene i alle fall fikk hun mest mat med 1-2 ingredienser (potet/gulrot feks).
-MtG- Skrevet 13. januar 2009 #3 Skrevet 13. januar 2009 Prøv å introdusere en og en ting i et par tre dager før du begynner på neste. Da finner du fort ut om det er noe magen hans ikke liker:) Ååå!! Moro med introdusering av mat:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå