minimee->Trym Skrevet 12. januar 2009 #1 Skrevet 12. januar 2009 Hei! Har skikkelige problemer med hard mage om dagen!! Sitter på do, men ikke mye som skjer for å si det sånn... Redd for at ungen blir pressa ut når jeg sitter der, he he... Vet jo at Biola og magnesium skal hjelpe, men orker rett og slett ikke reise for å handle akkurat nå. Noen andre som har gode råd???
Synnis Skrevet 12. januar 2009 #2 Skrevet 12. januar 2009 Drikke masse vann, spise frukt og grønt, spise mye fiber, spise svisker/rosiner mm.
Hakkamella Skrevet 12. januar 2009 #3 Skrevet 12. januar 2009 Har prøvd det meste. Nå har jeg selv vært så forstoppet i flere dager at jeg tør knapt spise noe lenger for ingenting kommer jo ut igjen... Så i dag har jeg gått til innkjøp av duphalac igjen selv om jeg ikke liker ta den pga den gir så vanvittig med luftplager. Jeg har nå tatt 2x30 ml (dobbelt av anbefalt maxdose) og også tatt microlax og lot den virke i 10 min. Jeg fikk litt til, men er ikke helt fornøyd ennå. Men jeg har slitt med treg mage i fler mnd nå, og har den siste uken vært omtrent totalt resultatløs på do. Før du går til så drastiske tiltak kan du prøve Benefiber, Loppefrø, Linfrø, Svisker, masse frukt og grønt, drikke mye, fiberrik, te, fennikelte og yoghurt med musli. Etter det kan du gå til apoteket. Der har de duphalac, dulcolax, microlax og andre hjelpemidler. Lakserolje bør du styre unna lengst mulig fordi det er så vanvittig sterkt. Det kan gi sterke smerter, og kan fremkynne fødselen. Prøv alt annet først. I verste fall ble jeg anbefalt å gå til legevakten og be om en ordentlig klyster (den går lenger opp i tarmen og virker derfor bedre enn miniklyster som vi får på apoteket.)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå