Gjest Skrevet 10. januar 2009 #1 Skrevet 10. januar 2009 Jeg bare griner jeg nå! Lille søte rotta hadde halen ut av "døra" i buret da jeg lukket den igjen.... Stakkars! Dyrlegen her har selvfølgelig stengt... Han har nok veldig vondt. Skrek ut da det skjedde og sitter nå rolig i en krok. Aner ikke hva jeg skal gjøre...... Lille søte rotta vår! Snufs!
MathildeC Skrevet 10. januar 2009 #2 Skrevet 10. januar 2009 Vi hadde mus da jeg var liten, og undulaten tygde av haletuppen til den ene (trodde det var et gummistrikk, den elsket å tygge på gummistrikker dagen lang). Men musen reagerte ikke, og jeg trodde ikke de hadde følelse i halen jeg? Men det har de jo kanskje da, siden du sa rotten skrek ut. Huff, kjedelig når sånt skjer, man vil jo bare kjæledyrene sine godt :-(
fox`y Skrevet 10. januar 2009 #3 Skrevet 10. januar 2009 huff da stakkars liten:( blør den da?? husker ene hamstern min fikk halen bete av å hun holdt på å blø ihjel stakkars. Har du prøvd å tatt den opp å kost litt med den? pass på så den ikke biter, for den er sikkert redd.
Gjest Skrevet 10. januar 2009 #4 Skrevet 10. januar 2009 Gikk det bra med musa deres? Dyrlegen jeg ringte sa at ofte går det dårlig pga infeksjon Ååå, er så sint på meg selv nå! Skulle passet bedre på! Han er bare snill og god!
Gjest Skrevet 10. januar 2009 #5 Skrevet 10. januar 2009 Nei, blør ikke nå. Kun litt blod med en gang. Heldigvis! Litt panikk her nå.Fant haletuppen hans på gulvet......æææææ
It's all about me Skrevet 10. januar 2009 #6 Skrevet 10. januar 2009 Huff da, håper det ikke var så mye som forsvant. Halen er jo en forlengelse av ryggraden og rotter trenger den for å holde balansen. hadde funnet en døgnåpen dyrlege. Med mindre du bor skikkelig øde til pleier det å finnes.
Lovemelikeyoudo Skrevet 10. januar 2009 #7 Skrevet 10. januar 2009 herregud!!!! du må jo ringe veterinær da for guds skyld, de har jo alltid en på vakt (de har tlf vakt og kommer om det trengs)!!!
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 10. januar 2009 #8 Skrevet 10. januar 2009 prøv å spør inne på tamrotter.no vi har rotter men jeg aner virkelig ikke hva som skjer om halen blir litt kortere. halen er jo rotoren til rottene da så er litt vanskelig uten hale men har faktisk sett haleløse rotter som har levd et helt ok liv. håper du får tak i en dyrlege. bare så synd at så veldig få av de bryr seg om små gnagere. er forøvrig også skrekken min at jeg skal klemme halen eller de små tottisene i døren.
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 10. januar 2009 #9 Skrevet 10. januar 2009 www.tamrotter.com skal det være.
Gjest Skrevet 10. januar 2009 #10 Skrevet 10. januar 2009 Takk, skal se litt der etterpå. Sendt gubben til dyrlegen i oslo nå! De sa på tlf at han trengte antibiotika og smertestillende. Snufs! Håper det går bra da! De to eldste jentene er ganske betutta nå, og sikkert litt sur på mamman sin.
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 10. januar 2009 #11 Skrevet 10. januar 2009 dakar lille rottefant! <3 håper det går bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå