Anonym bruker Skrevet 9. januar 2009 #1 Skrevet 9. januar 2009 Ei jeg kjenner er gravid (veldig tidlig i svangerskapet), men hun har slitt med bulimi i flere år nå, og broren er veldig bekymret på barnet sin vegne, når hun spiser og kaster opp, får barnet i seg nok næring eller kan det ta skade av det?
Eplejuice Fødeklar Skrevet 9. januar 2009 #2 Skrevet 9. januar 2009 barnet tar det det trenger, det er henne det går utover. Nå er det ikke uvanelig å kasteopp hele svanerskapet selvom man ikke har bulimi da. Hun får vel ekstra oppfølging fra lege ol, i o med at bulumien kan føre til at hun takler krops foranringen veldig dårlig?
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2009 #3 Skrevet 9. januar 2009 Barnet tar alltid den næringen det trenger. Feks hvis mor er kvalm og kaster opp i 9 mnd, det hender relativt ofte, så føder de stort sett friske sunne barn. Min tidligere sjef hadde det sånn, kastet opp hele tiden.. Gikk ned masse, fordi hun ikke klarte holde på maten - og i tillegg tok barnet alt det den ville ha. Så det går nok bra med barnet, verre med henne.
Anonym bruker Skrevet 9. januar 2009 #4 Skrevet 9. januar 2009 Rekner med at hun får ekstra oppfølging, men har ikke snakket med henne om det da, så er ikke sikker. Hun har vært på sykehus mange ganger i løpet av flere år pga bulimien da, så legene vet om det da!
Eplejuice Fødeklar Skrevet 9. januar 2009 #5 Skrevet 9. januar 2009 Da får hun sikkert hjelpen hun (eventuelt) trenger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå