Anonym bruker Skrevet 7. januar 2009 #1 Skrevet 7. januar 2009 Jeg er alene med sønnen min på snart 2 år. Jeg begynte i jobb, og han begynte i bhg. da han var ca. 1,5 år. Men før det så bodde jeg like ved treningsstudioet og vi var der borte 3-4 ganger pr. ukke. Begge to stortrivdes. Å jeg savner så å trene (på studio).. Så fant jeg ut at jeg ikke ville klare 100% jobb og treningsstudio, så jeg har ikke meldt meg inn igjen. Vil jo ha mest mulig tid med lille når jeg ikke er på jobb. Men nå har mamma sagt at hun kan sitte hos meg den tiden det tar å trene, 1- 2 kvelder i uka. Så tenkte jeg at jeg kunne trene lørdag og søndag, for å få utnytte av studioet. Men er det egoistisk av meg å ta med mini dit hver helg? Blir jo bare en times tid han må være på lekerommet. Skal vi spesielle ting så gjør vi jo selvfølgelig det. Men jeg vil jo binde meg litt til å trene hver helg da, siden det er så dyrt. Men hele dagen går jo ikke..
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2009 #2 Skrevet 7. januar 2009 Ser ikke helt problemet ditt, jeg:) Det er jo ikke verre enn om dere sover en time ekstra i helgen?
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2009 #3 Skrevet 7. januar 2009 Nei, overhodet ikke egoistisk! Synes du skal gjøre det jeg :-)
Eplejuice Fødeklar Skrevet 7. januar 2009 #4 Skrevet 7. januar 2009 Nei det er ikke egoistisk. Noe av det beste vi kan gjøre for barna våre, er å ta vare på oss selv, å ta hensyn til oss selv også. Så dette vinner både du og barnet på. Når du trener, så vil du jo få tid for deg selv som du faktisk trenger (vi trenger jo alle det), å du vil få mer energi å orke mere. Jeg syns det virker som mange alene mammar lurer på om de har lov til dette. Å være borte fra barnet, når det ikke er i bhg. Å jeg skjønner det jo, men syns også det er trist det skal være sånn. For for mange av oss som er sammens med barnefar, ser på det som en selvfølge å kunne trene litt, ta seg en kveld med venninner, eller hva det måtte være, fordi da er barnet med faren. Å det er jo fint for far og barn å få litt tid alene. Men det er jo ikke mindre "egoistisk" av oss mødre som bor med barnefar å ta litt tid for seg selv, enn dere som ikke gjør det., Å jeg er sikker på at sønnen din vil synes det er kjempe stas å få bli så godt kjent, å få leke så mye med mormoren sin.
Anonym bruker Skrevet 7. januar 2009 #5 Skrevet 7. januar 2009 Takk for svar! Lypsyl: Jeg tror du har rett. Jeg har veldig mye dårlig samvittighet. Kanskje fordi jeg tenker at jeg er den eneste hjemme til å gi han den oppmerksomheten og kjærligheten han trenger. Jeg kan jo ikke si at nå kan du leke litt med pappa mens mamma lager middag. Så da ender det i dårlig samvittighet når jeg må/vil gjøre litt andre ting.. Dumt, men sånn er det bare.. )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå