satser & vesla Skrevet 6. januar 2009 #1 Skrevet 6. januar 2009 Hei. Jeg skal i gang med IVF i februar. Jeg har bakoverbøyd livmor og lurer på hvordan det blir med uttaket da. Blir det mer jobbing på legen og gjør det mer vondt en vanlig livmor? Hilsen ei som vil vite på forhånd :-)
MK73 Skrevet 6. januar 2009 #2 Skrevet 6. januar 2009 Heisann! Jeg har også bakoverbøyd livmor, og begynner å bli en litt for erfaren ringrev i dette "gamet". Det er ikke noe problem mhp uttak (jeg har hatt uttak 4 ganger) - men ifbm innsetting får du beskjed om å drikke så mye vann du bare kan, for en full blære presser litt på livmora og retter den ut - så blir det lettere for legen å plassere det befruktede gullegget der det skal være. Jeg har ikke hatt noen problemer med innsetting i det hele tatt. ..det kan nok hende at det blir litt mer styr hvis man får en uerfaren lege, det kan man merke forskjell på når man har gjort dette noen ganger - men de har som oftest noen som kan vise dem noen triks, så går det seg til :-) Jeg skal også starte på neste forsøk i februar, trolig oppstart i slutten av første uka. Når skal du igang? Hvis det blir omtrent samtidig kommer vi nok til å følge hverandre. Lykke til!
Turva med ♥novembergull♥ Skrevet 6. januar 2009 #3 Skrevet 6. januar 2009 Hei satser! Jeg har bakoverbøyd livmor men tror ikke uttaket er noe mer smertefullt enn med en "vanlig" livmor. Det som var litt smertefullt hos meg var at jeg hadde så mange egg (18stk) og at den ene eggstokken lå litt sånn kronglete til.. Lykke til!
frk bulle Skrevet 6. januar 2009 #4 Skrevet 6. januar 2009 Hei,jeg har også bakoverbøyd livmor,og har hatt uttak to ganger.På det siste forsøket sleit de litt med å få "tak" i eggene,hadde bare 3 stk.De måtte legge seg å klemme meg på magen ganske kraftig,og jeg måtte faktisk gå ned av stolen og hoppe(!!) opp og ned for å få eggene nedover!! Føltes helt surrealistisk,begynte nesten å se etter skjulte kameraer..helt sprøtt! Men de fikk da eggene ut til slutt,og alle 3 ble befruktet(ICSI),men desverre satt ikke spiren.. Må nevne at uttaket ikke var direkte vondt,bare ubehagelig.Hadde også bedt om ekstra bedøvelse,men dette straffet seg i form av oppkast på hjemveien,og følte meg rimelig fjern og dopet,ikke noe behagelig nei..
satser & vesla Skrevet 7. januar 2009 Forfatter #5 Skrevet 7. januar 2009 Hei jenter. Tusen takk for tilbakemeldinger... måtte smile litt når jeg ser for meg ei som hopper opp og ned for å få eggene nedover ;-) Jeg tåler heldigvis narkose bra, så den biten er grei - så nå er jeg litt roligere mtp bakoverbøyd livmor :-) Takktakk!
Søskenhåp adopterer Skrevet 9. januar 2009 #6 Skrevet 9. januar 2009 Har også bakoverbøyd.... har hatt 5 uttak og enda flere innsettinger, aldri noe problem i det hele tatt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå