Gå til innhold

flergangsfødende ikke prioritert i min kommune (jordmor)


Anbefalte innlegg

Skrevet

....syns det va dumt, eg....men ok...syns det blir veldig lenge å gå fra uke 9 til uke 17 (ultralyd) og ikkje kontroll sjå lege før uke 24!

jordmor hadde ikke kapasitet til andre enn førstegangsfødende...men då bestille eg time hos legen da...må jo høre hjertelyden snart!:-) når ti kan en høre den, forresten??

hopper inn til dere på 2. nå....er 12+1 imårra - jippi:-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det e de samme her(kleppkommune i rogaland).Men eg har ikkje det stora behovet kjenne eg nå , siden det er nr 3. Og ikkje så lenge siden sist. Eg var hos legen i går og fikk fjernet en føflekk, da spurte eg om å få høre hjertelyden. Det er jo deiligt med en bekreftelse at det slår der inne, eg er 14+4 nå. Kor i landet bor du???

Skrevet

 

Vi blir ikke underprioritert, men har likevel ikke vært på noen kontroll mellom uke 10 og til ul i uke 18.. Tror det er ganske vanlig å ha et opphold der, for jeg hadde det på samme måte som førstegangsfødende.. Du kan jo alltids bestille deg en legetime i mellomtiden hvis du har behov for det - de kan jo ikke nekte deg det?

Skrevet

Hei! sånn er det her også føler jeg!

var til legen i går, har hatt en kontroll før, der de bare tok blodprøver og blodtrykk, ikke snakk om at de ville kjenne på magen eller bruke doppler.

Da jeg var der i går måtte jeg nesten tvinge dama til å ta et blodtrykk på meg, og doppler var det ikke sankk om, var jo bare en tre ukers tid til ultralyden!!!

Tre uker er LENGE!!!

Hadde bare følt meg så mye mer trygg vis jeg hadde fått hørt hjertelyd, og kanskje hadde fått vite hvor høyt livmor er på dette tidspungtet, og ikke vite noe før etter ultralyd er frustrerende!

Ikke har jeg fått noen inkallelse yil UL heller og er i uke 15+4.

Skulle ønske man ble tatt litt mere seriøst, fordi om man har vært gjennom det før har man jo bekymringer og spørsmål!

Skrevet

Her blir vi heller ikke nedpri, men har ikke vært på kontroll mellom uke 10 og ul i uke 19.

Det er helt vanlig i denne perioden av sv,.

Det er på slutten en trenger tettere oppfølging:)

 

 

Skrevet

Her hos oss er det ikke slik. Jordmor sa jeg bare skulle ta kontakt, om jeg ønsket time mellom UL og nå.

 

Jeg forstår godt at det ikke legges fokus på kontroller før rundt tiden for ultralyd++, for om noe skulle være galt med barnet før den tid, er det uansett lite eller ingenting helsevesenet kan gjøre. Sånt sett synes jeg svangerskapsomsorgen er lagt fint opp slik, med mer kontroller mot slutten av sv.skap. Men jeg skulle så absolutt ønske at det ble innført en til obligatorisk UL undersøkelse senere i svangerskapet, fra uke 30 og utover :)

 

Men det er jo fint at de som har behov for kontroller før ordinær UL, også kan få tilbud om det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...