~sjiraff~ Skrevet 5. januar 2009 #1 Skrevet 5. januar 2009 Junior fikk eksemutbrudd igjen i romjula. Etter noen dager ble såret ved øret betent og området rundt øret. På fredag syntes jeg at det så bedre ut og ringte dermed ikke lege. I helga har det definitivt ikke blitt bedre. Såret ved øret er ikke i nærheten av å gro. Det væsker og det er blitt en verkseskorpe på såret ved siden av øret. Da jeg ringer lege i dag så har de selvsagt stengt telefonen pga sykdom. Jeg kan altfor lite om eksem og sånt til å vite om dette på noen som helst måte kan være farlig? Så derfor lurer jeg nå på om vi bør dra til legen i dag å få en time, eller kan det vente til i morra eller ennå en dag senere (aldri greit å vite når de åpner telefonen igjen).
Gjest Skrevet 5. januar 2009 #2 Skrevet 5. januar 2009 Tror jeg hadde dratt til legekontoret jeg:), greit å få det behandlet, har opplevd at det spredde seg ganske raskt til andre sår barnet hadde også. Han fikk stafylokokker tror jeg, er mange år siden. Og han så ikke ut på bena sine, stakkar:(
~sjiraff~ Skrevet 5. januar 2009 Forfatter #3 Skrevet 5. januar 2009 Oi.. stafylokokker? Kan ikke det være ganske skummelt?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå