melke-q Skrevet 4. januar 2009 #1 Skrevet 4. januar 2009 Nå er jeg helt desperat her. Sønnen min er 8 mnd og ser ut til å våkne tidligere og tidligere. Jeg vet ikke med dere, men 05 er ikke morgen for meg, det er natt. Jeg klarer ikke å stå opp såå tidliig! Gutten legger seg fint, i går la han seg kl 20, men pleier å sovne ca 19:15. Han får grøt og pupp før han legger seg og er veldig grei på kvelden. Så våkner han ved 23-tiden men da holder det med smokk eller vann. Så får han pupp ved 02--04-tiden. Så vekker han meg med litt harhendt lugging, og da er det ikke tema med mer pupp eller kos, da er det lek som gjelder, og han VIL opp. Når han har vært oppe et par timer begynner han å sutre, og så sovner han igjen i en time ca. I dag startet vi altså kl 05. Er det NOE jeg kan gjøre for å få han til å sove lenger? Nattammingen plager meg ikke, det er det å stå opp såå tidlig som er døden.
Gjest Skrevet 4. januar 2009 #2 Skrevet 4. januar 2009 Husker på barselgruppa jeg gikk på med førstemann (fire år siden). Der var vi flere som hade suksess med å legge barnet TIDLIGERE. Altså over tre-fire dager kuttet vi ned slik at barna ble lagt i allefall en halvtime før. Husker det var en av oss som hade lest at det kunne funke et eller annet sted (søvn avler søvn, osv). Vi var i allefall tre mødre som prøvde det ut på henholdsvis fire barn og det funka på alle. Slik at en fikk sove til 6 som et minimum, i allefall.
Zitro Skrevet 4. januar 2009 #3 Skrevet 4. januar 2009 Høres ut som dere sover i samme seng (siden han vekker deg med å lugge deg), har dere forsøkt å ha han i egen seng på eget rom? Men ellers har jeg ingen forslag, sitter her med mi ega tuppe på 10 mnd som har vært våken siden 05.30 :-(
melke-q Skrevet 4. januar 2009 Forfatter #4 Skrevet 4. januar 2009 Ja, dette har jeg også hørt, og det skal jeg jammen meg prøve. Problemet er at han ofte tar seg en powernap før leggingen. Vi er mye på farten og er ofte i bilen på vei hjem ved 1730-tiden. Da er det ofte han sovner. Men bortsett fra det har han to lurer på dagtid. Jeg pleier å prøve å begynne med grøt ca 18 og da er han i seng tidligst 19. Så legging 1830 kunne vært en mulighet. Andre som legger barna TIDLIG?
Gjest Skrevet 4. januar 2009 #5 Skrevet 4. januar 2009 Oppservant, Zitara. Litt for tidlig på kvisten for meg, skjønner jeg. 1. Over i egne seng på eget rom (hvis dere har). Det resulterte i slutt med nattmat og det hele for oss, da vi sluttet å "vekke" henne, ved å sove i samme rom. 2. Funker ikke det: legg tidligere.
melke-q Skrevet 4. januar 2009 Forfatter #6 Skrevet 4. januar 2009 Han sover i egen seng på vårt rom, men tar han opp en gang midt på natten når han hyler, og legger han inntil meg. Da sovner jeg med en gang og får ikke lagt han over igjen. Kanskje det er jeg som er problemet. At jeg faktisk må våkne når han våkner på natten så jeg kan legge ham igjen.
line_n & sara Skrevet 4. januar 2009 #7 Skrevet 4. januar 2009 for oss avr dette en fase, som gikk over av seg selv, vi prøvde også alle triks vi kom på, eget rom resulterte ikke i noe, ikke lenger søvn eller kutt i nattmaten! rundt 11 mnd, gikk det seg til. nå kan snuppa sove helt til halv ni (!!) og blir liggende i senga å plundre (og klappe) litt på egenhånd før vi tar henne opp. så dersom ingen av rådene her virker, kan jeg iallefall trøste deg med at det går over!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå