mmmmstine Skrevet 2. januar 2009 #1 Skrevet 2. januar 2009 Jeg har vært på ul og fått vite at morkaken ligger langt nede og må tilbake på sjekk i uke 32 og se om den har flyttet på seg da! Er bekymret, noen grunn for å bekymre seg??
Ayka 09+13+14 Skrevet 2. januar 2009 #2 Skrevet 2. januar 2009 Jeg var på UL i uke 8 og fikk samme beskjed som deg-at morkaka lå langt nede! Skal på ordinær UL neste uke,og er ganske så spent på å se om den har flyttet på seg... De aller fleste gangene så flytter den på seg. Dette sjekker de igjen i uke 32. HVIS morkaken ikke flytter på seg,men blir liggende fåran åpningen,må babyen komme ut på keiserlig vis. Man blir vel satt opp til planlagt KS ca.2uker før termin... Så det er ingenting å bekymre seg for! Man må bare være innstilt på at det KAN bli KS istede for en "vanlig" fødsel... Lykke til!
mars09+aug11? Skrevet 2. januar 2009 #3 Skrevet 2. januar 2009 er ikke noe å bekymre seg for=) jeg har også en morkake som ligger langt nede, og skal tilbake til sjekk i uke 32. er som hun over her sier at er bare for å følge med på at den ikke ligger i veien til fødselen, og i de aller fleste tilfeller så trekker den seg opp:) er bare for å være på den sikreste siden. lykke til!
otilde *14.05.2009* Skrevet 2. januar 2009 #4 Skrevet 2. januar 2009 Helt vanlig at morkaken ligger langt nede (og delvis framfor åpningen). Hos meg har den gjort det de to siste svangerskapene, med nummer to hadde den flyttet seg greit opp alt i uke 24-25. Denne gangen var den delvis framfor åpningen på ordinær UL, men har nå flyttet seg slik at den ligger kant-i-kant med åpningen. Regner med den siger enda mer opp til neste kontroll. Men man skal være OBS på blødninger når morkaken ligger langt nede - en eventuell blødning kan ofte komme fra morkaken i slike tilfeller. Ikke nødvendigvis farlig - men skal sjekkes opp. OM morkaken din mot formodning ikke skulle flytte seg, vil du mest sannsynelig få planlagt keisersnitt (om morkaken sperrer fødselskanalen).
mmmmstine Skrevet 3. januar 2009 Forfatter #5 Skrevet 3. januar 2009 Ok tusen takk for svar.... Leser jo om mye skrekk historier rundt dette så blir jo bekymret, men det var beroligende og lese fra dere
MaMmAnÅtiLtO Skrevet 3. januar 2009 #6 Skrevet 3. januar 2009 Jeg lurte også på dette, men jeg lurer også på en ting hvis morkaken er langt nede og foran eller hva det var; gjør det det vanskelig for å høre hjerte med babywatcher? Jeg er i uke 15 og har kjøpt meg en sånn babywatcher man kan høre hjertet men han enna ikke hørt det. Kan det være derfor? Jeg var på ul i uke 9/10 der så alt bra ut, utenom at morkaken lå langt nede og foran?
lillepia84,nr.3 i vente Skrevet 3. januar 2009 #7 Skrevet 3. januar 2009 heihei mmmmstine c",) ja korleis gjekk det med ul.1 elller 2 ????
mmmmstine Skrevet 3. januar 2009 Forfatter #8 Skrevet 3. januar 2009 Heisann lillepia84 1 liten aktiv baby i magen min. Jeg var så nærvøs ved ul, jordmor kjente på magen min og syntes virkelig at jeg hadde "stor" mage og livmora va også det. Så da var jeg sikker på at det var to babyer, men da hun tok ul visste det en baby. Og er ganske "letta" av den grunnen, selv om jeg hadde forberedt meg på to Men kvalmen går ikke over, skjønner ikke hva som gjør at det er slik. Hvordan er formen din da??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå