Gå til innhold

Jeg er en stolt og lykkelig mor til et barn med Down syndrom


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og kan med hånden på hjertet si at jeg kunne ikke vært mer lykkelig. Føler meg rett og slett beæret til å ha fått et "anderledes" barn.

Er egentlig ikke særlig relegiøs men tror alikevell at det var skjebnebestemt at han skulle bli min sønn. Jeg/vi har så mye å gi han.

Han har kommet til en familie med en mor og far som elsker hverandre høyt. Jeg har selv et handikap (rullestolbruker) men er veldig selvstendig og føler derfor jeg har mye erfaring som jeg kan dra nytte av. Gutten vår har 3 søsken som forguder han over alt på jord.

Tiltross for at vi har vært gjennom en hjerteoperasjon med lillegutten vår og at vi er forberedt på at han nok utvikler seg senere enn barn på samme alder er jeg overbevist og klar for å få gutten vår opp og frem her i verden.Kunne ikke blitt mer stolt! Ønsker alle et godt nytt år!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det gjør meg så glad å lese slikt!!

Skrevet

Har lest igjennom endel av innleggene her om Downs som har vært i det siste. Det har fått både meg og samboer til å tenke igjennom muligheten til å få barn med Downs da vi er gravide. Jeg kan aldri forestille meg at dette skulle være grunn nok til å velge bort barnet vårt, og heldigvis er samboer enig. Det hadde vært skummelt å få en slik beskjed om at barnet vi venter har Downs, og alle ønsker jo friske og sunne barn, men hadde med hånden på hjertet aldri klart å velge bort barnet mitt pga dette.

Men hva andre gjør er ikke min sak, og er glad for valgfriheten vi har, jeg dømmer ingen, men vet jeg ikke hadde gjort det selv...

Så takk alle dere som har diskutert dette den siste tiden, dere har fått oss til å tenke og diskutere her hjemme, og vi er bedre forberedt til en evnt beskjed på ul!

Skrevet

Tror det er viktig at de som sitter i en situasjon der de må ta et valg får høre om at det også gir glede å få et anneledes barn, ikke bare bekymring og problemer selv om det også blir mye av det.

 

Godt nyttår til deg og dine, du har en flott innstilling!

Skrevet

Hei

 

Så godt å lese et positivt innlegg om dette! Jeg har en sønn som er autist, og kunne ikke byttet han mot noe i verden! Selvsagt er det innimellom en utfordring å ha et "anderledes" barn, men du verden så givende det er! Kunne ikke hatt en bedre sønn! Og bestevennen hans på skolen har downs, flotte unger! :-)

 

Godt nytt år til dere! :-)

Skrevet

Føler meg egentlig skamfull som leser HI sitt innlegg.

Ikke fordi jeg er for å ta livet av foster med downs, for det er jeg ikke. Jeg er pro life.

Men HI sitter faktisk i tillegg til å ha et handikappa barn, i rullestol, og enda er hun glad og lykkelig!

 

Mye å lære av deg, jeg, HI!

 

Takk for at du ga meg noe å tenke på, på årets siste dag.

Skrevet

Tusen takk for fine tilbakemeldinger.. Mener ikke å gi noen dårlig samvittighet.. Mine menininger er kun mine og jeg er selvfølgelig veldig innhabil når det gjelder mitt liv. Nå har solskinnsbarnet mitt våknet fra luren sin og vi skal gjøre oss klar for nyttårs feiring alle 6. Godt nytt år til alle!!!!!!!!!!!!

Skrevet

Fint innlegg. Du virker som en moden oppegående mor:)

Jeg husker da jeg var gravid med førstemann var jeg livredd jeg skulle få et barn det var noe "galt" med. Tenkte mye på det. Neste gang jeg var gravid tenkte jeg ikke noe særlig på det, og denne gangen jeg er gravid har jeg tenkt at om det skulle skje har vi rom og masse kjærlighet å gi. Tror det har noe med modenhet og at man er sikrere på seg selv som foreldre.

Skrevet

Jeg har jobba med ei som har Downs syndrom, og det er seriøst den skjønneste jenta jeg vet om!!! Hun er så fantastisk snill og god, tillitsfull og flink! Og hun sjarmerer ALLE!

Så jeg har bare gode inntrykk av sånne barn, de er HERLIGE!

Skrevet

Jeg var også sånn de første gangene jeg var gravid, men den siste gangen var jeg mye mere bekymret for andre ting.

Jeg har ofte tenkt at disse spesielle barna faktisk ofte havner hos foreldre som har store ressurser. Ikek alltid, men ofte. Mulig Gud velger disse foreldrene med stor omhu, fordi barna krever mer, og trenger ekstra omsorg. Og til det, trengs ekstra gode foreldre.

Skrevet

Fin fortelling, Syntes det er deilig å høre fra dere som lever uten A4 familien og alikevel har det godt.

Skrevet

Jeg blir generelt sjarmert av folk med Downs da, siden de har et så herlig vesen og ikke er sjenerte eller noe.. fantastiske mennesker, som absolutt er mer menneske enn visse her inne tror! De er like mye verdt som oss "normale"!

Skrevet

Hyggelig innlegg å lese, er enig med anonym 15:02.

 

Du er fantastisk som ser gledene uansett! :)

Barn trenger foreldre uansett, syns det skulle vært flere som deg ;)

 

Store klemmer til deg HI, ønsker deg og dine ett godt nyttår, klem fra meg og tulla mi :)

Skrevet

Nå er du litt vel generaliserende. Jenta med downs i min familie er verdens mest sjenerte, og er et utyske mot fremmede. Mot de hun kjenner er hun derimot søt, snill og verdens morsomste :-) Poenget er at det er like idiotisk å si at "de med downs er så blide og usjenerte" som å si "de med downs er bare en belastning for samfunnet". Ingen av utsagnene er sanne på generelt grunnlag.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...