Gå til innhold

2 åring med lungebetennelse?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Sønnen min har begynnende feber, og nå var den på 38,5. Han hoster som en mann til han brekker seg, og snørrer veldig... Hva er tegnene på lungebetennelse da?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Høres ut som en kraftig forkjølelse evt en bronkitt. At han snørrer er jo supert, da er det "bevegelse i slimet". Jeg ville gitt nesespray ved leggetid og passet på at han får masse å drikke, fortrinnsvis ikke melke produkter men hvis det er det han vil ha så gi heller det enn ingenting (melkeprod kan øke slimproduksjonen noe..) Feberen innebærer at kroppen rydder selv...Gi paracet/ibux ved 39 eller hvis han er veldig utilpass

Skrevet

Gutten vår hadde lungebetennelse tidligere i høst. Han hadde høy feber, slapp, ingen matlyst, drakk ikke, hostet og tett i brystet. Han var litt surklete men mest tett med piping da han pustet. Han klarte ikke å hoste opp slim og hadde vondt da han hostet.

Skrevet

Jenta mi hadde lungebetendelse like etter at ho hadde fyllt 2år. Det var ikkje vanlig lungebetendelse men virus lungebetendelse. Så ho hadde ikkje feber men hosta noko veldig, var ikkje slapp men sliten fordi ho sov dårlig. Men ho gjekk fra ingen hoste til å stå på frikrabben og hosta over natta. Det viste seg uka etter at ho hadde RS-virus også. Me var lagt inn ei natt på sjukehuset fordi ho pusta så dårlig.

 

Sida det var virus typen så hadde ho ikkje feber......

 

Det kan vera så mangt, alt frå ein vanlig forkjølelse til bronkitt og lungebetendelse.

 

God Bedring

Skrevet

Vi fikk det påvisst med en blodprøve hvor CRP'en var veldig høg. Man kan ofte høre det på lungene (med stetoskop), men de gjorde ikke det. Siden ørene og halsen så fin ut, og urinprøven ikke slo ut, var det bare lungene igjen.

Han hadde da hatt høg feber i mange dager og til slutt virka ikke Paracet heller.

Dette høres ut som forkjølelse. Men går det over mange dager med feber bør dere dra å få en blodprøve.

Skrevet

det høres mer ut som en forkjølelse..

emilie hadde lungebetennelse for 3 uker siden.

 

hun hostet masse med mye slim og det peip fra brystet hennes når hun pustet.

hun lå rett ut med over 40 i feber 3 dager på rad uten at febernedsettende funket. de funket max en time så var den like høy igjen. hun hadde feber i 2 uker mest i 39..

hun orket ikke spise og drakk bare når hun fikk juice som hun liker.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...