*kaisa* Skrevet 30. desember 2008 #1 Skrevet 30. desember 2008 Jeg holder seriøst på å bøi sprø og totalt utslitt av berta som løper opp 20 ganger i løpet av 1-2 timer HVER kveld den sisste måneden.. Regner med att alle her vet hvor dyrbar de timene på kvelden er for å få litt "egentid"? Noen gode tips? Jeg prøver å si att "nå er det natta, og mamma vil ikke bli sinna på deg" Men etter 8 ganger, og hun bare ler og spytter på meg så ender det opp med hyling og kjefting fra meg, og hyling og grining fra lille, så blir vi venner, så sovner hun etterhvert mens mor sitter med dårlig samvittighet for enda en kveld jeg ikke klarte å være tålmodig nok.. Noen som kjenner seg igjen og kan gi meg noen tips?
lykken på jord Skrevet 30. desember 2008 #2 Skrevet 30. desember 2008 Jeg måtte seriøst ha sele på min 2.5 åring. Men nå stod han opp om natta og var til fare for seg selv. Fant han hylende ute i hagen kl 04 om natta i øs pøs regnvær ol.. Etterhvert la jeg han uten sele, og stod han opp på kvelden så ble det sele på. Det funka effektivt. Hvis hun ikke er til fare for seg selv om natta, så ville jeg heller brukt en mer pedagogisk måte. Ikke gi oppmerksomhet. Ikke snakk til henne. Ta henne i armen, følg henne tilbake til senga, sett henne/legg henne (ikke bruk tid på å bre over dyna om hun stritter imot) også går du ut, uten å se på henne. Du må nok gjøre dette 20 ganger, men hun vil til slutt gi seg. Når det ikke er ett eneste øyekontakt å hente, ett klapp på kinnet, eller gode/sinte ord. Prøv dette og tenk på det som en ukes jobb. Dag en vil du garantert måtte gjøre dette 20 ganger. Dag 2 også... men etterhvert vil det ikke være interessant. Også får du husker på å ikke la deg vippe av pinnen. Hun vil prøve ALT for å få deg sint for å oppnå oppmerksomhet. Spytte, skrike, gråte ol. Masse lykke til!!
*kaisa* Skrevet 30. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 30. desember 2008 Tusen takk for svar! Jeg kan prøve å bite meg i tunga i en uke hvis det hjelper etterhvert! Dette har pågått i over en måned nå, så nå er jeg villig til å låse henne inn i ett bur hvis det hjelper.. he he
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå