Thea841 Skrevet 27. desember 2008 #1 Skrevet 27. desember 2008 Hei. Noen som vet om man kan bruke negelakkfjerner under graviditeten? Satt og fjernet negelakken i sted, og svigermor påstod jeg ikke kunne gjøre dette.
Bic&Bac Skrevet 27. desember 2008 #2 Skrevet 27. desember 2008 Aldri hørt noe om, og kan ikke helt forstå hvorfor du ikke skal kunne bruke det.
Thea841 Skrevet 27. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 27. desember 2008 skal vist være sterke løsemiddler i det?!!!
Graviden/4.mann*har*født* Skrevet 27. desember 2008 #4 Skrevet 27. desember 2008 Klart du kan bruke neglelakkfjerner...hehe...! Det var jo også noe da....helt sykt hva vi "ikke må bruke, spise osv"!! Jeg har vært hekta på lukta fra lakkfjerner, bensin, sprittusj og sånt hele sv.skapet. Mye neglelakk bruker jeg også, og har fjerna opptil flere ganger:)
*Kristin25Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒskrållan* Skrevet 27. desember 2008 #5 Skrevet 27. desember 2008 Du sitter vel ikke akkurat å sniffer i flaska kan jeg tenke meg! Tror ikke du skal tro så mye på svigermor denne gangen. Du utsetter deg nok for løsemiddler flere ganger under svangerskapet enn du tenker over. Å det er jo klart at man skal passe seg men, litt neglelakkfjerner er vel ikke det værste i verden. Du kan jo passe på å bruke uten asethon om du har det:)
b77h Skrevet 27. desember 2008 #6 Skrevet 27. desember 2008 jeg har lest flere steder at neglelakkfjerner og andre lignende midler kan fremfrovosere abort. selvfølgelig gjør det det ikke hos alle, og de fleste tåler det nok. men alt du smører på huden din og puster inn i lungene dine, får også fosteret i seg. Kanskje noe å tenke på... og ikke så dumt å høre på gode råd. og neglelakken kan man jo klare seg uten et års tid.
MintCondition Skrevet 28. desember 2008 #7 Skrevet 28. desember 2008 Å sitte og spre dumheter som at neglelakkfjerner kan fremprovosere abort er bare utrolig tåpelig. Klart du kan bruke neglelakk, og hårspray, og hårfarge, klart du kan fylle bensin på bilen din, bruke Jif Vindusvask, strykestivelse etc etc etc....du sitter da uansett ikke og DRIKKER innholdet på flaska? SYns du, b77h skal skjerpe deg litt nå, og slutte å spre slike dumheter som du "har lest" på nett.
Gjest Skrevet 28. desember 2008 #8 Skrevet 28. desember 2008 Hei. Ser du har fått mange svar allerede.. Klarte ikke la være å komme med en kommentar, spes til henne som mener at "du drikker vel ikke av flaska". Grunnen til at det ikke er anbefalt å male under graviditeten er ikke fordi de regner med at man spiser malingen! Har en jobb hvor det i endel tilfeller er praktisk å bruke aceton, men dette er vi sluttet med fordi arbeidstilsynet krever at vi da har ordentlig avtrekk på arbeidsstasjonen. Tipper det er en grunn til det (og dette en snakk om arbeid som ikke utføres daglig, kanskje max en gang pr mnd i korte øyeblikk). Tror nok ikke ungen din tar skade av at du fjerner neglelakk i ny og ne, men syns overhodet ikke spørsmålet var dumt!
MintCondition Skrevet 28. desember 2008 #9 Skrevet 28. desember 2008 Du ser forskjellen på å si at neglelakkfjerner er abortfremkallende og å unngå å bruke aceton i større mengder, sant? Og spørsmålet var ikke dumt i seg selv, det er lov å lure på ting. Jeg for min del reagerte på svaret til hun over meg, som altså påsto at slikt var abortfremkallende.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå