Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #1 Skrevet 25. desember 2008 Vi får så masse gaver at det er helt vilt..sitter i timesvis å pakker opp, eldste på 3 år ble lei av å pakke opp etter noen få pakker, orket ikke åpne flere.. hun åpnet ca en brøkdel av gavene sine i går.. Fikk masse flott da, kjempekjekt det, men synes det er feil at små barn skal bli så overlesset av gaver at de nekter å åpne flere.. Har ingenting med utakknemlighet å gjøre.
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #2 Skrevet 25. desember 2008 Hvem er det dere får alle disse gavene fra? Jeg hadde ikke det problemet da jeg var liten, snarere tvert i mot, vi måtte dra det ut litt så det ikke skulle bli ferdig for fort. Ikke har vi det problemet med barnet vårt heller. I år tror jeg hun fikk kanskje 15 gaver.
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #3 Skrevet 25. desember 2008 Er ikke slik at de sitter i flere timer men det er nok gaver ja,i år unnlot vi og kjøpe til en del selv og ga julekort istede:) fikk gaver til barna likevel og det er jo koselig da. Vi feirer julaften hos besteforeldrene og deler da opp gavene i 2 puljer, de får halvparten under jule treet om morningen(julenissen kommer først om natta og deler ut litt så på kvelden) så tar vi me resten som deles ut om kvelden av julenissen. Da får barna bedre tid til og se over de tingen de får!
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #4 Skrevet 25. desember 2008 Synes 15 gaver er et bra antall jeg da...
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #6 Skrevet 25. desember 2008 Er ikke 15 gaver til et barn bra?
Anonym bruker Skrevet 25. desember 2008 #7 Skrevet 25. desember 2008 Men tenk når en da er en familie på 4, og gjerne får 15 gaver hver.. blir 60 gaver det..
Anonym bruker Skrevet 26. desember 2008 #8 Skrevet 26. desember 2008 Hva med å åpne litt når dere står opp, og spre det utover dagen? Så blir det ikke alt på en gang, det skal jo tross alt fordøyes også for et lite barn..
Anonym bruker Skrevet 26. desember 2008 #9 Skrevet 26. desember 2008 Her og ble det nesten for mye, vi har to barn. Den eldste fikk nok og ble sittende å leke med en ting i et hjørnet størsteparten av kvelden, og den minste satt med papiret og koste seg. Netse år kommer vi nok til å konkretisere ønskene litt mer og heller be om at folk spleiser. Vi ga gavene våre om morgenen, men jeg syntes ikke noe om å fordele det utover hele dagen heller. Da blir det jo aldri ro.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå