Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 22. desember 2008 #1 Skrevet 22. desember 2008 http://www.klikk.no/foreldre/smabarn/article386700.ece har brukt denne spennen fordi sønnen min tar av seg bilbeltet uansett hvor stramt det er. Det fæle er at det står at den er forbudt å selge i sverige, men det var jo der jeg kjøpte den!!! Den kostet 239 kr, men de skal jaggu få den kastet etter seg. Skal aldri bruke den mer hvertfall..noen som har gode tips til hvordan man kan hindre liten gut å ta av seg selen i bilen? han er to år.
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 22. desember 2008 Forfatter #2 Skrevet 22. desember 2008 Den kostet 39 kr...ikke 239:-)
Lektor Doppler med tillegg Skrevet 22. desember 2008 #3 Skrevet 22. desember 2008 Strammer man selene nok vil ikke ungen få av dem.
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 22. desember 2008 Forfatter #4 Skrevet 22. desember 2008 Da får han heller ikke puste..jeg har strammet de rimelig hardt
Gjest Skrevet 22. desember 2008 #5 Skrevet 22. desember 2008 Med mindre du mener man skal stramme dem de blir kvalt, så jo, det får de. Ungene har en kusine som lirket seg ut av alt uansett hvor mye de strammet til, og det er jo en grense for hvor mye man kan stramme seler også.
Gjest Skrevet 22. desember 2008 #6 Skrevet 22. desember 2008 Jeg leste den i sted jeg også og er enig i argumentene for spennen. Det er større sansynlighet for skader hvis ungen ikke sitter riktig fast enn farene ved bruk..... i mitt hode.
rødt&blått Skrevet 22. desember 2008 #7 Skrevet 22. desember 2008 Lurer på hva man skal gjøre da.. Noen seter kryper ungen lettere ut av dess strammere selene er! Før et forbud, må man jo komme med et alternativ!!!!
WorkingMom - m/jente og gutt:) Skrevet 22. desember 2008 #8 Skrevet 22. desember 2008 da har jeg og gjort noe ulovlig gitt.. Jenta vår tok av seg selen hele tida, mens vi kjørte på E18 osv, og da syns jeg det er tryggest å bruke den spenna istedet for å la vær.. Seriøst. Det er ikke stor sjans for å havne i vannet med bilen, mer sjans for at barnet får av seg selen og kan ferdes fritt baki bilen før man får stoppe er vel verret! Ærlig talt..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå