Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #1 Skrevet 21. desember 2008 Når alt bare kommer ut igjen? I tillegg fant de ikke noe infeksjon i kroppen på prøvene. Er da det vits at jeg tar antibiotikaen? Den fikk jeg før jeg tok prøvene.
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #2 Skrevet 21. desember 2008 drikke biola pga mange reagerer på antibiotika....
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #3 Skrevet 21. desember 2008 Hvorfor fikk du antibiotikaen når du ikke har noen infeksjon????
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #4 Skrevet 21. desember 2008 for jeg fikk skreve den ut før de tok prøvene. og det var ikke noe farlig om jeg tok den selv om jeg ikke hadde det. legen trodde jeg hadde fått betennelse i ene eggstokken. men prøvene kom fin tilbake. så kan jo ikke være det da?
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #5 Skrevet 21. desember 2008 Nej,det kan ikke være det. Daskjønner jeg ikke hvorofr legen gav deg antibiotika.Det dreper absolutt alt i kroppen din,Selfølgelig tar det bort det som er betent elelr dårlig das men det tar også alt so heter immunforsvar i magen og gjør deg ikke akkurat bedre sånn sett. Er du gravid? Kvalm? Kaster opp?
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #6 Skrevet 21. desember 2008 nei er ikke gravid. har hormonspiral. er ikke kvalm eller noe. kaster heller ikke opp, men har skikkelig løsmage. men er kun vondt i perioder i den høyre eggstokken, men når det først kommer, så begynner det litt svakt og blir sterkere og går bak i korsryggen for å så dappe av igjen. kan gå lenge mellom hver gang det skjer. og noen ganger så blir det skikkelig vondt i hele underliv området og jeg bare må løpe på do. men kjennes ut som eggstokken vokser og vokser og så bare verker det. hva kan det være da?
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #7 Skrevet 21. desember 2008 glemte å si at noen ganger verker jeg noe sinnsykt i det beine, vet ikke hva det heter, men der de tar sf målene fra undersvanger skapet. hi
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #8 Skrevet 21. desember 2008 De har tatt prøver osv ,ul av eggstokken? Du kan jo ha et svangerskap utenfor livmoren da. Hvis ikke er det kanskje en betennelse alikevel, Men veldig rart at legen ikke fant noe ettersom det er så vondt..hadde du løsmage før du tok antiboitika da? for antibiotika kan gjøre magen slik..og da hjelper ikke annet enn mageregulerende,som biola eler cultura i store mengder.Det med benet har jeg ikke peiling på..er det hovent eller noe da?
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #9 Skrevet 21. desember 2008 har kun kjent på eggstokkene. og det gjorde så vondt at jeg trodde jeg skulle besvime. jeg har tenkt litt på det, for en måned siden hadde jeg 17 positive tester, men var kjempe svak, nå er de negativ, men clear blue sine gir fremdeles veldig svake kryss, men tror det er feil med clear blue sine. ja diarene startet etter jeg begynte på antibiotika. vet ikke hvordan jeg kan beskrive det. det stikker og verker på en måte akkurat slik det gjorde når jeg var gravid når livmoren strakk seg HI
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #10 Skrevet 21. desember 2008 Krev ul og bekreft at du ikke har utenfor livmor svangerskap.Clear blue sine tester har jeg aldri opplevd som noe galt med så jeg tror ikke d.Men ivertfall kommer helt sikkert diare pga av antibiotikaen ja.Drikk masse biola med blåbær.peis på så blir magen bedre.Men ring legevakta og få en ul..dette er veldig viktig hvis du har svangerskap utenfor livmoren er det kjempe vondt slik du beskriver ogmå opereres ut.
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #11 Skrevet 21. desember 2008 men har ikke kjent så mye i dag. men verker litt i korsryggen. tenkte å ringe legen i morgen å høre litt med han. vist jeg får vondere i kveld, så ringer jeg legevakten. men svangerskap utenfor livmoren er ikke det konstant vondt?
Anonym bruker Skrevet 21. desember 2008 #12 Skrevet 21. desember 2008 dersom du har fått positiv hjemmetest så skal du absolutt IKKE se bort ifra at du er gravid! HCG produseres bare når vi er gravid og testene viser positiv når vi har HCG i urinen! med spiral bør du komme deg til lege fort for blir du gravid med spiral kan mye rart skje. krev UL og evt blodprøve for å måle HCG nivåene i blodet. imorgen er det mandag, hver så snill og ring når de åpner!
ojoj, NÅ er det liv i leiren!! Skrevet 21. desember 2008 #13 Skrevet 21. desember 2008 Hei, svarte deg på den andre tråden også, og tenkte i mitt stille sinn litt på svangerskap utenfor livmoren. Det du beskriver her hørtes ikke særlig bra ut, og synes det var slappt av legen din å ikke sende deg på ul. Vondt i symfysebeinet er noe man gjerne får i svangerskapet og kan være bekkenløsning. Man kan få dette tidlig i svangerskapet pga svangerskapshormoner utløser det. (jeg har det selv, men er gravid i uke 18 nå) Nei, absolutt få deg en ul, da du skrev du hadde spiral og at du nesten besvimte av smerte da hun trykket på eggstokken/lederen synes jeg det er utrolig viktig at du får en grundig sjekk, og ikke om tre uker (pga venteliste) du må derfor si at du SKAL ha ul nå fordi du er redd for exu. De er bare nødt til å ta deg alvorlig. Har ikke hatt det selv, men inbiller meg at smertene ikke er konstante til å begynne med, men at det blir verre og verre, og det blir jo en livstruende tilstand om du ikke får behandling (om det skulle være det) Og nettopp derfor må du jo få det avkreftet en gang for alle, med ul, og ikke bare "kjenning på magen" og en antibiotikakur. Etter legen fikk testresultatene og du fikk beskjed om at du ikke har infeksjon, sa hun ikke noe om antibiotikakuren? (at du kunne la vær å ta mer?)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå