Miss Impatient Skrevet 20. desember 2008 #1 Skrevet 20. desember 2008 Spiser dere akkurat hva dere føler for, eller er dere like oppmerksom som ellers? Jeg har alltid vært opptatt av å spise sunt, men nå siden jeg ble gravid har jeg kun lyst på alt som er usunt. Her går det i boller og annen bakst, junkfood og potetgull:-/ Alt annet gjør meg kval, og smaker ikke som det skal heller.... Er så mange som sier "når du er gravid kan du bare spise det du vil med god samvittighet".... Men nå som jeg nettopp har sittet og spist en skål med chips og dressing, kan jeg ikke si at samvittighete er på topp akkurat.... Må føye til at jeg spiser mye frukt også da, og tar vitaminer....
meg & to små vampyrer Skrevet 20. desember 2008 #2 Skrevet 20. desember 2008 Men det de egentlig sier er jo at man skal ikke spise for to, men sunt nok for to. Så da er det jo egentlig ekstra viktig. Jeg spiser som jeg pleier. Prøver å tenke ekstra sunt, men stort sett som jeg pleier:)
Gjest Skrevet 20. desember 2008 #3 Skrevet 20. desember 2008 Akkurat nå i første trimester når kvalmen stort sett er der spiser jeg egentlig det jeg har lyst på.heldigvis har ikke det vært av det mest usunne,men er ikke så veldig sunt heller.Spiser en del frukt og grovbrød/knekkebrød så håper det veier opp for noe..
ble_mamma_6august 09 Skrevet 20. desember 2008 #4 Skrevet 20. desember 2008 man kan spise stort sett det man pleier. bortsett fra mat som ikke er godt stekt, spekemat(fenalår, salami å sånn). Jeg er redd for å spise noe jeg ikke bør spise
Springbaby2012 Skrevet 21. desember 2008 #5 Skrevet 21. desember 2008 Jer spiser stor sett sunn og variert kost. Jeg tar tran og folat hver dag. Men jeg er i 12.uke, og har vært kvalm siden uke 4. Av den grunn har jeg spist det jeg har hatt lyst på akkurat der og da. Det har gått mye i brødmat siden middag har bydd meg imot! Jeg har hatt et veldig sug etter salt, og har unnet meg en liten skål med salt potetgull når jeg har hatt lyst på det uten å ha dårlig samvittighet. Når det gjelder hva man skal spise og ikke, så er jeg ikke av den hysteriske typen. Jeg hat spist både spekemat, røykelaks og ost. Men i begrenset mengde! Nå i jula er det jo så mye godt pålegg og mat som vi "egentlig" ikke skal spise. Men så lenge det er tatt ut av mitt eget kjøleskap, og produsert på mitt eget kjøkken, føler jeg at jeg har kontroll på at varene er fersk, og hva alt inneholder. Så jeg unner meg det meste, noe mer begrenset enn jeg vanligvis ville ha gjort, men med GOD samvittighet! God jul... og kos deg med all den gode maten!
Gjest Skrevet 21. desember 2008 #6 Skrevet 21. desember 2008 Jeg spiser som normalt stort sett. Er småkvalm innimellom og da er det dette som styrer hva jeg klarer å spise. Tar folat og omega3 tilskudd og tenker det holder sikkert. Spiser sånn noenlunde sundt til vanlig, sikkert endel jeg kunne kuttet ut og endel jeg kunne spist mer av (f.eks frukt, noe jeg ikke er så glad i), men gjevnt over har jeg er relativt sundt kosthold. Holder meg også unna matvarer gravide ikke bør spise og er ekstra nøyke på hygienen.
Kazaya er fødeklar Skrevet 21. desember 2008 #7 Skrevet 21. desember 2008 Prøver så godt jeg kan å spise sundt. Det er ikke så lett når man er kvalm, da følger jeg det jeg har lyst på. Prøver å spise litt mindre gotteri og mer frukt. Det går mye i grove kavringer med brunost, det hjelper mot kvalmen min.. Ellers hæler jeg ikke tanken på å spise fisk eller lukten av fisk og fiskeprodukter. Jeg som egentlig er så glad i fisk... Kjøpte ostepølse med bacon på bensinstasjonen i går, det var skummelt godt!!!!!
Miss Impatient Skrevet 21. desember 2008 Forfatter #8 Skrevet 21. desember 2008 Takk for svar:-) Godt å se at det ikke bare er jeg som kanskje har litt mer usunne matvaner nå midt i kvalmeperioden... Satser på dette balanseres ut når 2 trimester begynner og kvalmen har gitt seg:-)
klarfornr2 Skrevet 21. desember 2008 #9 Skrevet 21. desember 2008 Det babyen ikke tar til seg, det legger vi på oss, så hvis vi spiser "ukontrollert" så har vi en større jobb etterpå når vi vil tilbake til trivselsvekta
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå