:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 19. desember 2008 #1 Skrevet 19. desember 2008 jeg vet at jeg kjøpte salve til øynene til småen men nå er jeg ikke siker på om jeg har funnet riktig boks.. hehe for det står "til behandling av infeksjon i sår ved hudoverflaten" og det virker jo litt rart. samtidig som det bare står at man ikke skal stappe den i ørene.. noen som aner?
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 19. desember 2008 #3 Skrevet 19. desember 2008 Er du gal! skal bare smøre på greier du får på resept, eller vaske med saltvann.
~sjiraff~ Skrevet 19. desember 2008 #4 Skrevet 19. desember 2008 Nei nei nei!!! (holder forøvrig lenge med saltvann til øyektarr i de aller aller fleste tilfeller)
(S)TinkerBelle <3 Skrevet 19. desember 2008 #5 Skrevet 19. desember 2008 bacimycin er som pyrisept omtrent og skal kun brukes på sår som feks kutt e.l.
Lykke X 4 Skrevet 19. desember 2008 #6 Skrevet 19. desember 2008 Nei, den skal ikke brukes i øynene. Mange leger velger å vente å se an øyekatarr. Hadde valgt å ikke smøre/dryppe annet enn saltvannsdråper i øynene, med mindre en lege hadde bedt deg gjøre noe annet.
:::) Frøken Velferdsrett Skrevet 19. desember 2008 Forfatter #7 Skrevet 19. desember 2008 det var det jeg trodde... hehe takk. lurer på hvofor jeg har den...hehe
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå