Harald Ripultfør Skrevet 18. desember 2008 #1 Skrevet 18. desember 2008 Jeg jobber i bhg, og har datteren min i samme bhg. Har fått influensa. Hun ene jeg jobber med sa hun kunne komme å hente datteren min i morgen tidlig å levere hun for meg så jeg kan få slappet av. Har ferie fra mandag, så i morgen er siste dagen jeg egentlig skulle jobbet. Skal reise til mamma i ferien, men så sa stefaren min istad at han kunne hente oss i morgen tidlig å kjøre oss til mamma. Men er det egentlig riktig? da begynner jeg jo på en måte ferien i morgen jeg da, når jeg egentlig skulle jobbet, men ikke kan fordi jeg er syk.. Bare lurer på om det er "lov" å ringe å si ifra at hun ikke trenger å komme å hente jenta mi fordi vi drar opp til mamma i morgen tidlig..
~sjiraff~ Skrevet 18. desember 2008 #2 Skrevet 18. desember 2008 Selv om du er for syk til å gå på jobb så kan du allikevel dra bort. Jeg vil tro at det å dra til din mor ikke byr på det helt store anstrengelsene'?
___ Skrevet 18. desember 2008 #3 Skrevet 18. desember 2008 Det er helt lov "å reise hjem til mor" når du er syk. Da får du bedre tid til deg selv siden du kan få hjelp med å passe jenta både dag og natt. Så lenge moren din bor i Norge er det ikke noe problem. Å reise til utlandet er derimot i utgangspunktet ikke lov. Bare si det som det er på jobben du. Jeg kan ikke tenke meg at noen skal ha noe imot det.
Gjest Skrevet 18. desember 2008 #4 Skrevet 18. desember 2008 Om du ligger hjemme og er syk eller hos din mor og er syk går helt for det samme. Forskjellen er jo bare at hjemme hos din mor får du avlastning til jenta di hele dagen, og ikke bare frem til kl 16/17 som bhg tilbyr. Så det er klart du kan ringe og si ifra at jenta di ikke kommer i morra. Si at siden du er dårlig så reiser dere til moren din noen dager tidligere slik at du kan få hvilt deg best mulig (og dermed bli fort frisk). Det er det ingen som vil reagere på, og det er nok heller ingen som ser på det som å snike seg til en ekstra feriedag, de ser på det som en mulighet du får til avlastning. God bedring!
Harald Ripultfør Skrevet 18. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 18. desember 2008 Tusen takk Da ringer jeg jobben med god samvittighet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå