lagirl Skrevet 17. desember 2008 #1 Skrevet 17. desember 2008 Jeg har et spørsmål for dere som har vært gjennom dette før. Nå har jeg et mislykket vanlig forsøk bak meg og fikk negativ blodprøve i dag etter et fryseforsøk. Da fikk jeg beskjed om at siden vi har to egg til på frys at jeg skulle ha et fryseforsøk til i januar/februar. Men det jeg lurer på er om ikke det hadde vært lurere å spare de siste to til evt søskenforsøk? Det er også nå litt mye tid brukt på fryseforsøk som er mindre sikre enn et vanlig forsøk. Noe av dere som vet noe om dette? Kan jeg si ifra at jeg ikke vil ha et fryseforsøk nå og heller vil begynner med et nytt vanlig forsøk?
Søskenhåp adopterer Skrevet 19. desember 2008 #2 Skrevet 19. desember 2008 Det er forskjellig praksis fra klinikk til klinikk, noen vil kanskje si at 2 egg er "for lite" - du risikerer jo at ingen av de overlever opptining. Det er jo bare 50% som overlever. Da er det mere fornuftig å spare opp disse til evt. senere frys og gå på nytt ferskforsøk. Andre igjen vil bruke opp alle frys før fersk, men jeg ville spurt om du kan gå for fersk neste gang. Men igjen, det går jo fort med fryseforsøk, du kan prøve igjen neste mnd. og er du i det offentlige så er det lite ferskforsøk de tar under juleavvikling/nyttår så tidsmessig så taper du nok ikke så mye på å prøve frys igjen.
lagirl Skrevet 19. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 19. desember 2008 Takk for svar. Man skal være glad for at fryseforsøk er så mye lettere for kroppen men det er den store usikkerheten jeg er mest redd for. Føler litt som om det blir bortkast av tid. Jeg ringte faktisk til riksen i går og fikk beskjed om at de i nesten alle tilfeller bruker opp fryseforsøkene først. Da blir det det i januar også får vi håpe på det beste. Akkurat nå etter negativ svar for et par dager siden synes jeg det er vanskelig å tenke positivt men jeg skal nok komme meg.
xwoman Skrevet 19. desember 2008 #4 Skrevet 19. desember 2008 Jeg har fått beskjed av min lege på KK at fryseforsøk i dag er omtrent på lik linje kvalitetsmessig som ved IVF forsøk. Eneste forskjellen er om eggene tines og deles slik de skal. Gjør de det har de samme sjanse som egg satt inn ved IVF fersk behandling.
eple3 Skrevet 20. desember 2008 #5 Skrevet 20. desember 2008 Dersom dere har 2 egg igjen, ville iallfall jeg ha tatt det fryseforsøket - det går jo kjapt, er egentlig "bonusforsøk" i den store sammenheng, og greit å ha tatt det forsøket uanstett resultat, siden det ikke teller inn for hvor mange uttak til du kan ha (dersom du er i det offentlige selvfølgelig). Mentalt vil du alltid ha usikkerheten uansett type forsøk, og dersom eggene/embryoene overlever tining, er vel sjangsen omtrent like bra som ved "ferske" egg/embryo. Jeg har ei snuppe på 5 mnd, hun er resultat av fryseforsøk
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå