Gjest Skrevet 17. desember 2008 #1 Skrevet 17. desember 2008 De samler innpenger til julegaver til de ansatte. Kjempekoselig det, men i fjor kjøpte de vin og det vil jeg faktisk ikke være med på. Er jo 100 andre ting man kan finne på enn å gi alkohol til mennesker man ikke "kjenner". Har sendt en mail nå og spurt om hva de skal kjøpe. Blir det vin så bidrar jeg ikke..... så da får jeg vel leve med konsekvensene:)
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #2 Skrevet 17. desember 2008 Foreldreutvalget som samler inn? Vin er da en helt akseptabel gave til voksne mennesker? Hve hvis de skulle kjøpe blomester? Vil du være med og sponse blomster til mennesker du ikke kjenner? (og etter minimum et halvt år i den bhg så kjenner du dem vel, gjør du ikke?)
Minnie Mom Skrevet 17. desember 2008 #3 Skrevet 17. desember 2008 For å være ærlig så synes jeg det er litt sært ja... ;o) Vin er vel fint det, selv om man ikke kjenner de så godt. Og skulle det være sånn at de ikke drikker vin selv så er det en grei ting å g bort videre eller spandere på gjester når man har besøk. Jeg hadde ikke giddet å bry meg.... Men meg om det og du får ha dine meninger..
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 17. desember 2008 #4 Skrevet 17. desember 2008 Helt enig med deg, alkohol gir jeg aldri bort i gave til en jeg ikke kjenner.
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #5 Skrevet 17. desember 2008 nei etter selv 2 år i bhg så kjenner jeg dem faktisk ikke. Blomster og alkohol kan da faktisk ikke sammenlignes.
lystige lerke Skrevet 17. desember 2008 #8 Skrevet 17. desember 2008 Enig med deg. Vin gir man til mennesker man kjenner godt nok til å vite at de ikke har et alkoholproblem (eller om de er avholdsmennesker).
alvis Skrevet 17. desember 2008 #9 Skrevet 17. desember 2008 Jeg syns vin er en grei gave men det er helt sant at det er flere andre ting man kan finne på å gi. Ikke bare det at folk kan ha problemer med alkohol men mangen liker faktiskt ikke vin heller.
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #10 Skrevet 17. desember 2008 Er egentlig enig med deg, men hadde nok ike giddet å sette meg på bakbeina ;-)
nickoline og supermann Skrevet 17. desember 2008 #11 Skrevet 17. desember 2008 Jeg ville nok blitt stemplet som enda særerer... for uansett hvor god jobb de gjør og hvor stor pris jeg setter på de så hadde jeg ikke kjøpt gave i det hele tatt. Derimot er jeg flink med superlativene til de i hverdagen... Vin ville jeg uansett ikke gitt til folk jeg ikke kjenner godt!
erteposen + 4 Skrevet 17. desember 2008 #12 Skrevet 17. desember 2008 Jeg jobbet en del i bhg tidlig i studietida og vi fikk alltid vin. Problemet var jo at halvparten ikke likte/drakk alkohol - og når vi hadde avsluttning for de ansatte var det bare noen av oss som drakk vinen. Jeg elsker vin, men jeg tror igrunnen det er flere enn vi tror som ikke drikker alkohol eller koser seg med det. Vi ga hvitvin for to år siden til de ansatte, men da skulle de ha rekeaften og vi visste at alle fire likte hvitvin. Det var stor suksess, og alle vinene passet til skalldyr.
ana baroma Skrevet 17. desember 2008 #13 Skrevet 17. desember 2008 Jeg er faktisk enig med deg, men jeg er jo passe sær også, hehe... Her hvor vi bor er det faktisk en del som er avholds, og det er trist å gi en gave de ikke vil ha - spesielt alkohol som en del har ett eller annet standpunkt til!
Mockanin Skrevet 17. desember 2008 #14 Skrevet 17. desember 2008 Jeg har ikke tenkt over dette med å gi bort vin til ansatte i bhg. Vi har ikke den problemstillingen. Men jeg skjønner at du ikke vil være med på det. Jeg gir aldri vin eller annen alkohol til folk jeg ikke kjenner. Dette fordi man ikke vet om folk har problemer med alkohol. Selv om dette er en ansatt i bhg. så vet man jo ikke. Det er jo ikke noe den ansatte forteller til noen og enhver dersom man har et alkoholproblem. Det finnes mye annet man kan gi dem i stedet etter min mening.
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #15 Skrevet 17. desember 2008 Jeg må være like sær som deg da! Er ikke det liksom gave fra barna? Og da skal det kjøpes inn vin?? Jeg er sær i klassen min også da, de ville at jeg skulle kjøpe en flakse vin til læreren som blir 50 straks(jeg er den eneste som er over 18) men jeg sa nei, kan ikke gi vin FRA mindreåringe jo!
Grillet kylling Skrevet 17. desember 2008 #16 Skrevet 17. desember 2008 Er faktisk ganske enig med deg,så synes ikke du er sær i det hele tatt.
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #17 Skrevet 17. desember 2008 Å gi bort alkohol til mennesker man ikke kjenner er ganske merkelig. Det er kjipt å få alkohol i gave hvis man ikke drikker alkohol selv, og det er kjipt å få alkohol i gave som man ikke liker. Jeg skjønner ikke hvorfor man skal gi bort alkohol hvis man ikke vet sikkert at de blir satt pris på?
Mikroline Skrevet 17. desember 2008 #18 Skrevet 17. desember 2008 Ja, jeg synes du er sær. Vin er jo en helt vanlig gave å gi, og er etter min mening nettopp en ting man gir til folk man ikke kjenner så godt. Jeg drikker ganske lite vin selv, men setter likevel pris på å få vin i gave. Det er tanken som teller:) Helt greit at du er uenig med meg, men hvorfor du gidder å gjøre noe stort ut av det (altså å nekte å bidra), forstår jeg ikke i det hele tatt.
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #19 Skrevet 17. desember 2008 Det er merkelig å gi vin til folk man ikke kjenner. Rusproblemer, avholds, liker ikke, det er ikke en god tanke når man gir en gave som man ikke vet om kan være helt skivebom. Faktisk så skivebom at det er litt tragisk. Å gi bort vin til folk man ikke kjenner vitnwr om veldig dårlig fantasi.
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 17. desember 2008 #20 Skrevet 17. desember 2008 jeg fikk vin da jeg var gravid... hehe er enig med deg, jeg har fortsatt vin etter at jeg jobbet i barnehage, og det er blitt noen år siden... fin pynt, da ;o) vet at hun ene muslimske ett år fikk 20 røde roser mens de andre fikk vin, men vet ikke om de andre som ga vin gjorde samme hensyn...
nawi Skrevet 17. desember 2008 #21 Skrevet 17. desember 2008 Ja, synes du er sær!!! Jeg er lærer og har fått vin ved flere anledninger. Synes det er hyggelig jeg. De jeg kjenner som har fått vin og ikke drikker det selv, gir den videre i presang til andre som drikker. Synes det er værre med alle de grusomme porselensfigurene jeg har fått opp gjennom årene;-)
Norwegian by injection Skrevet 17. desember 2008 #22 Skrevet 17. desember 2008 Hva er så galt med vin da?
Gjest Skrevet 17. desember 2008 #23 Skrevet 17. desember 2008 Fordi jeg vil ikke bidra til en gave jeg tar avstand fra. Thays why jeg "setter meg på bakbeina". Lager ikke noe stort nummer ut av det selvfølgelig. Har sendt en mail med spm om hva som skal kjøpes inn av gaver. Er det vin så bidrar jeg ikke til den gaven enklet og greit. Jeg var der i fjor når de delte ut vinflasker til de ansatte, og kjente at jeg ble skuffet. At vin er en vanlig ting å gi til folk man ikke kjenner er jo bare enda særere..... alokoholikere kommer faktisk ikke med et stempel i panna.
~sjiraff~ Skrevet 17. desember 2008 #24 Skrevet 17. desember 2008 Her er det opplest og vedtatt for lenge siden at vin kjøper man ikke i gave. Grunnen er jo at man rett og slett ikke kjenner de som arbeider der godt nok til å vite om noen har problemer eller noen i nær familie med problemer. Vin gir man bare til folk man kjenner. Synes foreldreutvalget burde finne en annen gave. Men de har kanskje ikke tenkt på den vinklingen og burde kanskje få en liten a-ha info?
*bolla pinnsvin* Skrevet 17. desember 2008 #25 Skrevet 17. desember 2008 Og det stempelet synes jeg forsåvidt er med rette...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå