meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 #1 Skrevet 14. desember 2008 Jeg er 7+ et eller annet. Hvordan er formen deres? Jeg er uovervinnelig trøtt og har tendenser til kvalme fra tid til annen. Ellers såre brystvorter plutselig. Og masse rare drømmer.
Gjest Skrevet 14. desember 2008 #2 Skrevet 14. desember 2008 Heisann!! tror meg og deg ligger ganske likt i fohold til temin..,jeg er 7 pluss 2 ca.har ikke vært hos lege ennå men tror det stemmer ganske bra:) Ellers er plagene KVALME,har klokka på 7 hver morgen og før lå jeg lengst mulig før jeg til slutt MÅTTE stå opp.nå våkner jeg før den ringer og må opp å kaste opp et par ganger før jeg kan hoppe i dusjen.Er så slitsomt å være så kvalm og hele tiden føle for og kaste opp,men håper det går over snart eller hvertfall ikke blir verre.Gir seg som regel utpå dagen så jeg slipper det på kveldene...heldigvis..,for en eller annen tid på døgnet må jeg jo fungere og ting må gjøres. I det siste har også energien stukket fra meg,føler meg tom for krefter og er veldig lite utover det vanlige jeg orker å gjøre.prøver å legge meg tidlig uten at det hjelper stort,men merker kvalmen blir litt bedre hvis jeg har ei skikkelig god natts søvn..
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 14. desember 2008 Hva er terminen din dipsy? Jeg regne at jeg er 7+2 selv, om jeg teller dager er jeg jo det. kvalme og oppkast er ingen lek. Jeg håper jeg slipper unna. Forrige svangerskap var jeg kvalm 24 timer i døgnet i flere måneder. ikke akkuat noen ønskesituasjon. fikk ikke gjort noe egentlig.
Gjest Skrevet 14. desember 2008 #4 Skrevet 14. desember 2008 Terminen er 2 august foreløpig...når er din?? Hr du jente fra før?jeg har en av hver og sist var det jente og da var jeg også kvalm 24/7..
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 14. desember 2008 4.august det ene stedet og 3.august det andre stedet. Men når jeg teller på kalenderen så er jeg faktisk 7 fullgåtte uker + 2 dager. hmmm Har en gutt på 2 fra før jeg. Men var jo kvalm som bare rakkeren allikevel.
Gjest Skrevet 14. desember 2008 #6 Skrevet 14. desember 2008 Har også to dager,en plass 2 og en plass 3..men finner det vel mer ut nøyaktig etter hvert.Har legetime i midten av januar så blir kanskje klokere da.håper uansett at kvalmen kan avta litt snart..er ikke koslig å lage til julemat og kaker når du bare har lyst til å kaste opp av hele greia!
J -76 Skrevet 14. desember 2008 #7 Skrevet 14. desember 2008 7+4, kjenner meg igjen i merkelige drømmer. Jeg har vært kvalm fra uke 5 og frem til nå, men nå er jeg bare utrolig trøtt, zzzzzzzzzzzzzz
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #8 Skrevet 14. desember 2008 Har du bestilt time allerede? Jeg kan jo kanskje bestille snart selv, er bare redd jeg mister jeg da. he eh. Men vil ikke ha time før etter jul uansett, er jo bare litt over 7 uker på vei, det er jo ingenting.
Gjest Skrevet 14. desember 2008 #9 Skrevet 14. desember 2008 Ja,jeg bestilte time,for hvis jeg skal til fastlegen så tar det flere uker før jeg får komme.så ringte denne uka og første ledige time var 16 januar så da tok jeg den:)så da er jeg ca 11 uker da passer det bra med en legesjekk..
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #10 Skrevet 14. desember 2008 Oi, såpass med ventetid. Ja, det kan jo hende at nyåret er en periode med ekstra mange pasienter, tror jeg skal bestille time tid da snart jeg også. Man får evt avbestille om noe skulle skje:)
Gjest Skrevet 14. desember 2008 #11 Skrevet 14. desember 2008 ja,tenkte det er greit å ha legetimen i boks og notert på kalenderen :Dfår heller avbestille hvis det skulle gå galt.. Har du hatt SA før? jeg mistet mellom de to første,men det var ikke så ille.ante ikke jeg var gravid før jeg plutselig begynte å blø en dag og fikk en del magesmerter.måtte bare tenke at det er naturens måte å ordne opp på, og så gikk det bare 2 mnd så ble jeg gravid igjen:)Men skal innrømme at jeg var ganske nervøs da,var helt på vakt for alt og klarte ikke slappe av før 12.uke var gått. Har ikke tenkt så mye på det denne gangen,men håper det går bra og det er jo mindre risiko nå som hjertet har begynt å slå.Er det ikke sånn at da synker det til 10 % for at noe skal gå galt??
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #12 Skrevet 14. desember 2008 Ikke som jeg vet om. Men hadde en mens ca et år etter forrige fødsel som var såpass ille i mengde, store klumper og smerter (og jeg har mye av alt fra før) at jeg måtte ringe legevakten. Legen min mener det muligens kan ha vært en sa. Jeg hadde uregelmessig mens også, så var vel en 6 uker siden forrige gang da. Nei, er ikke like nervøs som forrige gang. Men allikevel så er det jo vanskelig å tro at det er noe der inne. Selv om jeg har opptil flere symptomer.
Soleie m/3 gull :) Skrevet 14. desember 2008 #13 Skrevet 14. desember 2008 vi fant vel ut at vi var like langt vi:) jeg er også ufattelig trøtt, og har vært sånn små kvalm i 2 uker nå. men spyr heldigvis ikke:)
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #14 Skrevet 14. desember 2008 vi to soleie? Kvalme er ikke bra, all medfølelse i bøtter og spann. Eneste som hjelper meg i kvalmen er salt lakris, sitronbrus og kalde, stenfrie druer. he eh:)
Soleie m/3 gull :) Skrevet 14. desember 2008 #15 Skrevet 14. desember 2008 jepp vi 2:) liker ikke kvalmen nei. hadde ikke det med mini, men måtte jo da seff få det denne gangen:( bare håper det snart går over. orker jo ikke gjøre noen ting jo.
meg & to små vampyrer Skrevet 14. desember 2008 Forfatter #16 Skrevet 14. desember 2008 Ja, håper den gir seg snart for deg! Jeg håper den ikke kommer bare jeg. Husker jo med gru hvordan det var med han på 2:( det var et lite personlig helvete i 8 uker.
meg & to små vampyrer Skrevet 16. desember 2008 Forfatter #17 Skrevet 16. desember 2008 blæ, er kvalm nå. Littegrann i bølger. Hvordan er formen deres jenter?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå