Gå til innhold

feber og gravid :S


Anbefalte innlegg

Gjest ~Xmas08~
Skrevet

Hvordan er det nå med feber når man er gravid?Jeg har jo seff fått det nå og føler meg i ganske ræva form...har to uker igjen til termin idag..Tenker på temperaturreguleringen til babyen,om det blir varmt for han?

Har gått til ekstra kontroller for høyt bt i det siste,har hatt bt på 150/100,men idag var det 130/85. Ingen utslag på blodprøver og urin på sist kontroll mandag.(idag var jeg kun til bt-måling)

 

takk for svar:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ikke få for høy feber. Bruk kalde kluter, kle av deg, og ta eventuelt paracet. Helt ufarlig det. 1 gram (=to vanlige piller) opptil fire ganger pr døgn. Jeg ville tatt det hvis teperatueren er 38 eller mer. Og drikk nok vann. Kaldt vann avkjøler deg jo også.

Skrevet

Jeg ble innlagt på føden's obs post igår på grunn av høy feber og høy CRP,pulsen min var også steget.

 

Om du er usikker er det bare til å ta en tur på legevakten og sjekke CRP,de vil nok vite hva de skal gjøre da.

 

Jeg fikk heldigvis dra hjem idag,med strenge ordre om å drikke masse og ta paracet for å holde feberen nede.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...