Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 #1 Skrevet 12. desember 2008 Driver og strikker voksejakka til nøstebarn, men skal begynne på hetta.. Aner ikke hvordan jeg skal plukke opp masker... Kanskje du er her MtG::::::
Gjest mphs Skrevet 12. desember 2008 #2 Skrevet 12. desember 2008 Du legger tråden på innsiden av arbeidet og stikker pinnen inn i arbeidet der du vil ha den nye masken og trekker tråden gjennom. Det kan være enklere å bruke en heklenål til å trekke tråden gjennom med om du er ny på dette.
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #3 Skrevet 12. desember 2008 Jeg er her vettu:) Jeg tok bare pinnen og stakk fram og tilbake i maskene rundt halsåpningen sånn at jeg fikk masker på pinnen. hehe, ikke lett å forklare, men kanskje du skjønner? Bare henter masker fra kantmaskene liksom. Vet ikke om det er sånn det skal gjøres, men jeg pleier å gjøre det sånn og det blir bra:) Har du kommet så langt allerede?
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #4 Skrevet 12. desember 2008 Har ikke heklenål;( Skal prøve som du sier jeg:) Er ikke vanskelig i alle fall da:) Takk takk:)
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 12. desember 2008 Jepp har det.. hehe.. begynte på noen tova tøfler i går for jeg gikk tom for garn.. Da var jeg passe irritert... De andre tøffla jeg prøvde blei ikke noe særlig.. haha.. Åssen går det med tøfla du lager da?
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #6 Skrevet 12. desember 2008 De bittesmå tøflene ble kjempefine, men jeg var på barselvisitt for et par dager siden og tittet på føttene til den bittelille store babyen. De var smååååå!!! Syntes de tøflene var små jeg, men de er nok for store til en nyfødt. er jo ikke akkurat så nøye om de er litt store da. Har nå akkurat blitt ferdig med tøffel nummer 1 til stefaren min og skal begynne på nummer to. Hva var det som ble feil med tøflene dine da?
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #7 Skrevet 12. desember 2008 De tova ikke nok og blei kjempestore haha.. ser ut som noe som passer på en hest.. Er bedre at tøfla er litt store for de vokser jo så fort i føttene.. hehe
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #8 Skrevet 12. desember 2008 Hehe:) Men du kan ikke prøve å tove dem en gang til da? på 60 grader sammen med noen håndkler? Hmmmmm... Rart at det ikke ble bra da.
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #9 Skrevet 12. desember 2008 Gjorde det, men funker ikke.. Siste utvei er 90 grader med håndklær haha
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #10 Skrevet 12. desember 2008 Huff da:) Hva slags garn var det a? Er det bleket? Har hørt ett eller annet om at garn som er bleket hvitt(altså ikke er bare naturhvitt) tover dårlig. Sikker på at du ikke har brukt superwash-garn:P
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #11 Skrevet 12. desember 2008 neida er fatisk garn som egner seg bra til toving.. hehe var det jeg strikka mine egne tøfler av... Har også hørt at bleika garn ikke tover ja.... Fikk i alla fall til å plukke opp masker... STOLT.. haha
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #12 Skrevet 12. desember 2008 Flinke deg:) Blir jakka fin eller? Jeg vil strikke mer barnetøy. er så kjipt med sånn pliktstrikking, men jeg må jo bli ferdig med de tøflene som skal være gave. Jeg skreiv forresten til deg i den andre strikketråden. Ang. antiskli. Finne link... http://www.dinbaby.com/forum/thread/139246779 *tøffelmysteriet fortsetter*
Shabby Cheap Chic Skrevet 12. desember 2008 Forfatter #13 Skrevet 12. desember 2008 Jakka blir fin den:) Strikker for harde livet.. haha.. Har kjøpt lilla knapper med en liten jente på.. Søte assa..
-MtG- Skrevet 12. desember 2008 #14 Skrevet 12. desember 2008 Nommen:) Sier det igjen: Jeg elsker lilla!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå