Pulverheksa & Hokus og Pokus Skrevet 10. desember 2008 #1 Skrevet 10. desember 2008 Kan pappaen ta ut fedrekvoten selv om han ikke søkte samtidig som mor?
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 10. desember 2008 #2 Skrevet 10. desember 2008 Hm? Hvem skulle han søke til? Dere oppgir jo opplysninger om ham på søknaden til nav, så i forhold til dem skal ting være i orden. I forhold til hans arb.giver så må han søke dem i "rimelig tid" før han har tenkt å ta ut fedrekvoten. Minst en måned før, jeg ville sagt to-tre.
Pulverheksa & Hokus og Pokus Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 10. desember 2008 ok Dette viste jeg ikke for det var uaktuelt for oss da men nå har situasjonen forandret seg og hvis det er mulig hadde det vært kjempefint! Så da er det opp til arbeidsgiver? tusen takk for svar
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 10. desember 2008 #4 Skrevet 10. desember 2008 Nja, da vet jeg ikke. Var det sånn at far ikke hadde job på søketidspunktet? I så fall er jeg usikker på retten til permisjon, om det er sånn at også far må ha hatt inntektsgivende arbeid i mer enn 6 av 10 mnd før fødsel, sånn som mor. Sjekk med nav, eller kanskje noen andre kan svare deg )
Pulverheksa & Hokus og Pokus Skrevet 10. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 10. desember 2008 Joda han har fast jobb som han har hatt i flere år Får høre med nav
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå