2 jenter,gutt 28 feb 09 Skrevet 10. desember 2008 #1 Skrevet 10. desember 2008 Ett eller annet kommer når jeg nyser,tenkte først det var urinlekkasje,men lukta på trusa og det lukta ingenting...... Er i uke 29 nå så syns det var tidlig å lekke fostervann. Hva tror dere det er?
birrisj05.02.09 Skrevet 10. desember 2008 #2 Skrevet 10. desember 2008 Tror ikke det er noen sammenheng med nysing og fostervann. Lekker du, så lekker du uansett om du nyser eller ei. Og man drikker jo gjerne ganske mye nå for tiden - og da lukter ikke urin like sterkt..
mammaentilfilipemanuelFØDT:) Skrevet 10. desember 2008 #3 Skrevet 10. desember 2008 Er nok musklene i underlivet som er en smule slappere;) Jeg er 33 fullgåtte uker og lekker litt hver gang jeg nyser eller hoster litt brått nå.(Urin,altså). Dette begynte vel på rundt den tiden du er i nå på meg tror jeg. Jeg tenker hver gang at det er godt jeg bruker truseinnlegg,for å si det sånn;)
Lille_Sebastian :D Skrevet 10. desember 2008 #4 Skrevet 10. desember 2008 er nok ikke fostervann, gjort det selv en periode, men sjekket det ut, og det var bare utflod, blankt og luktet ingenting
Snuppa_00:13 og Gutt_16:28 Skrevet 11. desember 2008 #5 Skrevet 11. desember 2008 Du tisser nok på deg, jeg har det samme problemet. Hos meg begynte det ganske tidlig denne gangen. Jeg har en på 13 mnd og er i uke 30 nå så det blir to tette. Da jeg var i uke 10 merket jeg at jeg lekket litt urin hver gang jeg nyset og nå går jeg med truseinnlegg konstant ellers må jeg bytte truse 10 ganger om dagen. Mye utflod følger med også. Når fostervannet lekker så merker du det lett, da blir du veeeldig våt i trusa på kort tid og det er ikke til å ta feil av.
Giinaღ Skrevet 11. desember 2008 #6 Skrevet 11. desember 2008 Lekker også litt urin hver gang jeg nyser eller hoster hardt... irriterende, men må vel bare leve med det.
Marita81*Overtid..... Igjeeeen Skrevet 11. desember 2008 #7 Skrevet 11. desember 2008 Neida du- dette er ikke noe man "bare må leve med...:" Er en grunn til at en blir anbefalt knipeøvelser- og hvis du med hånden på hjerte kan si at du har trent så mye av disse og enda lekker ville jeg tatt kontakt med lege.... Å lekke er noe et "normalt" ungt menneke ikke skal gjøre....
ChaNu Skrevet 11. desember 2008 #8 Skrevet 11. desember 2008 >Å lekke er noe et "normalt" ungt menneke ikke skal gjøre.... Joda, 10-15 prosent av de gravide gjør det, sa legen min..
Gjest Skrevet 11. desember 2008 #9 Skrevet 11. desember 2008 jeg lekker også når jeg nyser eller hoster kraftig..JM sa det er urin. JAvel svarte jeg henne da,får vel gå å kjøpe meg tena lady en gang hadde jeg en trippel nys,og får å si det sånn,jeg måtte bytte bukse hehe
Paulita Skrevet 11. desember 2008 #10 Skrevet 11. desember 2008 Er nok som mange sier, at det er litt urin som kommer når man nyser eller hoster kraftig. Men ta et par kniperunder hver dag. Jeg har kun lekket urin en gang da jeg nøys så lenge jeg har vært gravid, og ikke gjort det etter at fysioterapeuten viste meg hvordan man korrekt kan trene bekkenbunnsmuskulaturen. Og det er jo uansett en fordel å trene disse musklene før fødselen og for tiden etterpå! Så knip igjen )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå