Sofia <3 Skrevet 9. desember 2008 #1 Skrevet 9. desember 2008 For tett eller? Erfaringer mottas med takk:)
MintCondition Skrevet 9. desember 2008 #2 Skrevet 9. desember 2008 For im del er det for tett, jeg syns 3 er mer passe avstand.
-mammsen-fikk tulle 060606 Skrevet 9. desember 2008 #3 Skrevet 9. desember 2008 Eg har 2år og 3mnd (nesten) mellom mine og syns det er heilt passe eg!!
Gjest Skrevet 9. desember 2008 #4 Skrevet 9. desember 2008 Det er perfekt syns jeg ;-) Har to år mellom mine gutter, og de har myye glede av hverandre. Var tøft ca de første 3 mnd med amming hele døgnet og en litt trist liten, storebror, men det går fort over :-)
ScaryMama Skrevet 9. desember 2008 #5 Skrevet 9. desember 2008 Jeg syns også det er for tett, tror at 3 år er bedre. Det blir 2 år og 9 mnd. mellom mine og syns det er litt i tetteste laget men det er mange faktorer å ta hensyn til så for oss passet dette best.
Lykke ♥gutt05 & jente08♥ Skrevet 9. desember 2008 #6 Skrevet 9. desember 2008 vi har 2 år og 2 mnd mellom våre, og for barna sin del er det helt perfekt De koser seg masse sammen, og vi har enda ikke opplevd sjalusi (jenta er 10 og gutten blir 3 på mandag:)). MEN, svangerskapet var veldig tungt, jeg gikk hjemme med eldste, og jobbet deltid på kveld, ble sykemeldt pga bekkenløsning ca halvveis, og var mye trøtt og sliten. Dersom jeg får samboer med på flere barn, vil jeg ha ca 3 år mellom vesla og nestemann..
WF og ♀jentene♀ 06&08 Skrevet 9. desember 2008 #7 Skrevet 9. desember 2008 Akkurat nå føles det litt for tett...hehe...Eldste er 2 år og 9 mnd og minsten er 6 mnd - det er altså 2 år og 3 mnd mellom dem. Men håper det glir litt lettere om et par år ;o)
erteposen + 4 Skrevet 9. desember 2008 #8 Skrevet 9. desember 2008 Har det ikke selv, men 2,5 -3 år synes jeg er bra. Tror mange gutter har det greit alene til de er 3 år.
-MtG- Skrevet 9. desember 2008 #9 Skrevet 9. desember 2008 Jeg håper det er passe!!! Når lillebror kommer om en måned er storebror 2 år og 3 mnd. Men må si at svangerskapet har vært tøffere denne gangen enn forrige gang når jeg kun hadde meg selv å tenke på
tannpuss Skrevet 9. desember 2008 #10 Skrevet 9. desember 2008 Det er 2 år og 2 md mellom guttene mine. Det var litt slitsomt i begynnelsen. Nå er eldste 4 og minste 2 år og de har mye glede av hverandre. Så det kan jeg anbefale:-)
camosilla Skrevet 9. desember 2008 #11 Skrevet 9. desember 2008 Jeg og mine to søsken, er det akkuratt 2 år i mellom hver. Helt perfekt spør du meg. Hadde utrolig mye glede av hverandre da vi vokste opp.
mai mammaen til to Skrevet 9. desember 2008 #12 Skrevet 9. desember 2008 helt supert.. er det jeg har.. ville ikke hatt større mellomrom
Gjest Skrevet 9. desember 2008 #13 Skrevet 9. desember 2008 Tja, 3 er vel kanskje mest passe. Men det er ikke så veldig tett iallefall. Mellom mine to blir det 10-11 mnd. DET er tett.
Gjest Skrevet 9. desember 2008 #14 Skrevet 9. desember 2008 Vi har litt under 2 år mellom våre. For barna sin del er dette helt topp. De leker med hverandre og har mye glede av hverandre. De vokser opp sammen på en annen måte enn om det er stor forskjell mellom. Deler erfaringer. men det er også endel konflikter, å litt rivalisering. For oss som foreldre er det hektisk...kunne nok tenkt meg litt større forskjel mellom dem. Det er mye som skjer, og da begge er ganske unge, er det mye som skal prøves og forklares. Kan til tider bli litt slitsomt, og hadde vært fint om den eldste feks var så stor at den godtok forklaringer på hvorfor det ikke er lov å klipe tilbake, eller hvorfor den minste kan få gjøre andre ting enn den eldste og omvendt. Men, på den annen side så er vi jo da "raskere" ferdig med å ha småbarn i hus;) Nå når vi først har de her, så kunne jeg ikke tenke meg noe annet:) Så, det er nok både positive og mindre positive ting med to tette.
mai mammaen til to Skrevet 9. desember 2008 #15 Skrevet 9. desember 2008 men som flere skriver så var det et mye tyngre svangerskap.. og det kommer jo veldig an på hvordan eldste er da.. min jente er en veldig selvstendig og "flink" jente. hun kunne prate da broren ble født og kunne si hva hun ville og følte...det har gått helt smertefritt og hun er kjempe stolt av å være daddaen.. susser og koser med han osv.. de begynner å få stor glede av hverandre nå. hun er flink til å sitte å leke med han osv. veldig kjekt. dem er nå 2 år 7 mnd og 7 mnd ...
Sessa ruger igjen... Skrevet 9. desember 2008 #16 Skrevet 9. desember 2008 Det er akkurat to år mellom mine og jeg synes det er brillefint. Det skal sies at jeg har en veldig grei liten gutt, hadde vært tøffere om han hadde hatt kolikk sånn som søstra hadde. Det er litt hektisk, men om litt så vil de ha veldig stor glede av hverandre. MEN som MtG sier, svangerskap så tett er et kapittel for seg. Jeg synes det var MYE tyngre denne gangen og jeg merket at kroppen ikke var kommet i gjenge etter det første svangerskapet. Jeg gikk i tillegg hjemme med frøkna og det var ikke bare greit de dagene som var tøffest. Ikke verdens beste mor på den tiden.
Odine! Skrevet 9. desember 2008 #17 Skrevet 9. desember 2008 Vi har 2år, 8 mnd. Jeg tror det kunne ha vært enklere for eldste om hun var eldre når hun ble storesøster. På den andre sida så får de nok stor glede av hverandre når de blir eldre.
Cala75 Skrevet 9. desember 2008 #18 Skrevet 9. desember 2008 Jeg hadde ikke orka. Det er 4,5 år mellom mine to. Passe for oss.
nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 9. desember 2008 #19 Skrevet 9. desember 2008 nja syns det er for kort for meg.. jeg vil ha 2,5-3 år mellom mine
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå