Jentemamma-03&Guttemamma-07 Skrevet 5. desember 2008 #1 Skrevet 5. desember 2008 Jeg kan litt om pc men formatere har jeg aldri gjort. En kompis sliter med og få til og formatere. Hadde han bare hatt orginale cd'en som fulgte med så hadde ikke dette vært noe problem. Noen som vet hvordan jeg får til og formatere med boot cd og evt hvor jeg kan laste det ned?
iznogood Skrevet 5. desember 2008 #2 Skrevet 5. desember 2008 jeg pleier å burke denne http://www.ranish.com/part/ til å formatere og lave nytt filsystem
Jentemamma-03&Guttemamma-07 Skrevet 5. desember 2008 Forfatter #3 Skrevet 5. desember 2008 Det der er et program for og lage fler partisjoner. Hmm, har ikke tenkt på det men kan jo funke og lage 2 partisjoner for evt og formatere den ene. For det går jo ikke og formatere når det er kun 1 partisjon på maskina. Har du ikke formatert uten og lage fler partisjoner da? som og lage en boot cd og formatere i oppstart fra cden?
iznogood Skrevet 5. desember 2008 #4 Skrevet 5. desember 2008 du kan formatere hele disken selv om den kun er en partisjon. det er det jeg bruker ranish til :-) bootimager bruker jeg laste ned fra nettet og svi på cd - avhengig av hvilket OS jeg vil ha.
Jentemamma-03&Guttemamma-07 Skrevet 5. desember 2008 Forfatter #5 Skrevet 5. desember 2008 Ahh :-) I see. Ja da får jeg prøve det.Thanks ;D Bedre hjelp og få her enn gjengen fra it pro vettu, hihi..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå