Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #1 Skrevet 4. desember 2008 Dette må noen forklare for meg. Jeg er av den oppfatning at jula er en familiehøytid og er mest for ungene. Da har vi også fri og vil gjerne nyte tiden med barna før det er barnehage og hverdagen igjen. De fleste andre foreldre jeg kjenner i tyveårene er helt avhengig av å dra på fylla i jula. 1. juledag er det stor festedag og alt og alle skal ut. Ungene blir satt til besteforeldre eller andre. Så følger jo da hele romjula i samme stil, og toppes av med nyttårsaften. Hvorfor denne flatfylla i jula? Hvorfor ikke nyte fritiden med barna og ikke uten dem? Da snakker jeg selvsagt om de som vanligvis har ungene i 100% barnehageplass e.l.
Gjest -<<- Skrevet 4. desember 2008 #2 Skrevet 4. desember 2008 De synes vel det er trivelig, da. Hvorfor ikke bare gjøre det du liker og overlate til andre å gjøre det de liker?
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #3 Skrevet 4. desember 2008 Dette skriver jeg under på,har aldri skjønt de som MÅ drikke i jula.. Og da aller helst starte på julaften!!! Så på kvelden på julaften er det faktisk enkelte foreldre som er så fulle at de nesten ikke vet hvem de er engang... Jeg mener, det finnes 52 helger i året hvor de kan drikke seg fulle,men de klarer ikke å la være å gjøre det på julaften!!
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #4 Skrevet 4. desember 2008 Festing i jula slutta jeg med da jeg fikk unger, og jula er familiehøytid. I min familie er det ikke vanlig å feste i jula! Heldigvis! :-) Det finnes altfor mange unger som faktisk gruer seg til jul, de vet at foreldrene er dritings, og helt fraværende i dagesvis!
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #5 Skrevet 4. desember 2008 Det skjønner ikke jeg heller. Jeg kommer aldri til å skaffe barnevakt, om det så er mine foreldre som er det, på hverken 1. juledag eller nyttårsaften. Kan hende jeg drar ut en gang i løpet av juleuka. Men det er slettes ikke sikkert. Men denne jula skal jeg ikke ut en eneste kveld. Jeg personlig skjønner ikke at noen kan sette bort barna sine på nyttårsaften.. Eller julaften.. Men det regner jeg ikke med at noen faktisk gjør..
Dronningen! Skrevet 4. desember 2008 #6 Skrevet 4. desember 2008 Hvorfor er det så utrolig viktig hva alle andre gjør? Anonym 19.25 Har du problemer med å bestemme deg? "Kan hende jeg drar ut en gang i løpet av juleuka. Men det er slettes ikke sikkert. Men denne jula skal jeg ikke ut en eneste kveld." Gjør det som passer deg best!
Gjest Tale30 Skrevet 4. desember 2008 #7 Skrevet 4. desember 2008 Jeg syns det er veldig hyggelig å gå ut en dag i romjulen fordi dette er tiden da alle kommer hjem til hjembyen.. De fleste jeg kjenner fra gammelt av har flyttet ut av byen, og det er alltid kjempekoselig når vi møtes igjen. Nå skal det sies at jeg ikke har fått barn enda, og det vil nok være en tradisjon som vil forsvinne gradvis eterhvert som at flere og flere får familie. Men det er noen som allerede har barn som likevel finner en dag i julen hvor de prioriterer gamle vennskap. Jeg tror ikke barna har vondt av å være hos besteforeldrene 2. eller 3. juledag så lenge man er der resten av jula..
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #8 Skrevet 4. desember 2008 Det jeg mente Dronningen! var at jeg muligens kommer til å dra ut en eller annen gang en eller annen jul (2. juledag eller noe). Men IKKE denne jula. Sånn, skjønte du det nå? Dette var min personlige mening, driter i hva andre gjør. Men jeg forstår det ikke.
Antinissen Skrevet 4. desember 2008 #9 Skrevet 4. desember 2008 Det er forskjell på å fylle seg i hele julen med unger til stede og å ha barnevakt i jula for å fylle seg med venner og bekjente. Jeg la meg ikke ned og døde da vi fikk barn. Velger lett å ha barnevakt så vi får muligheten til å gå ut og møte folk som er "hjemmom" i jula eller folk som vi ikke har sett på evigheter, fordi hverdagene er travle, i motsetning til nå i jula. Om det innebærer alkohol og festing så klarer jeg ikke å forstå hvorfor det er noe problem, så lenge ungene ikke er tilstede.
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #10 Skrevet 4. desember 2008 jeg er bare 18 og har ikke fått festet av meg på nyttårsaften å slikt.. men jeg kunne aldri tenkt meg å dratt ut nyttårsaften eller lignende.. nyttårsaften skal jeg feire med familie:) i fjor var snuppa bare noen mnd men jeg var alikervell hjemme etter hun hadde lagt seg.. koste meg med kjæresten og foreldrene mine.. i år regner jeg med snuppa sikkert er litt lengre våken og etter det koser jeg meg med familie:)
Anonym bruker Skrevet 4. desember 2008 #11 Skrevet 4. desember 2008 Personlig skjønner jeg ikke hvorfor alt alltid må være enten/eller her inne. Enten drikker man seg dritings og går på byen (hele jula og nyttårsaften med høres det ut som) - eller så er man ansvarlig forelder og holder seg edru hjemme med barna. Er det ingen som bare drar på byen, tar seg et par øl, møter kjente, hygger seg og drar hjem igjen i noenlunde edrulig tilstand? I det minste håper jeg at alle er vettuge nok til at barna "settes bort" til besteforeldre eller andre dersom det er "flatfylla neste", for uansett hva dere sier tror jeg ikke noen barn har godt av å se mamma og pappa dritings.
Dronningen! Skrevet 4. desember 2008 #12 Skrevet 4. desember 2008 Nei vet du hva anonym, enten er jeg kanakas eller helt edru. Det finnes da ikke noe som heter den gyldne middelvei:o) Eller gjør det det? Jeg drar bare på byen for å hygge meg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå