babydrømmer84 Skrevet 2. desember 2008 #1 Skrevet 2. desember 2008 Hvor lenge før termin begynner man med akupunkturen? Ettersom jeg har forstått er det noen som "tar til seg" behandlingen bedre enn andre(eller??), men dere det har fungert på, hvor mange dager før termin kom knøttet? Noen som har prøvd modningsakupunktur sammen med bringebærbladte/kapsler? Og til slutt en myte jeg har lest om(her inne tror jeg).. de med lav mage føder ofte før termin og i rakettfart..noen som har erfaring med det? Skal jo ta det med en klype salt,men bare sånn for morro skyld;) Takker for alle svar til førstegangs og "uvitende",hihi;)
Krissy78 Skrevet 2. desember 2008 #2 Skrevet 2. desember 2008 Jeg tok modningsakupunktur med nummer en og skal gjøre det nå med nummer to også. Forrige gang begynte jeg rundt uke 36 og jeg tror at det er det som er vanlig... Jeg fikk to dager før UL termin, men du må huske at modningsakupunktur er noe som en tar for å hjelpe kroppen til å "modne" skikkelig før fødselen starter og ikke for å føde før termin. Babyen kommer når den er klar til å komme ut... :-) Da jeg kom på sykehuset og skullle føde nr en kommenterte jordmoren at jeg var veldig moden og klar så derfor velger jeg å tro at selve akupunkturen var noe som var med å hjalp meg til å ha en relativt enkel fødsel uten noen problemer. Lykke til!
nr2_imagen Skrevet 2. desember 2008 #3 Skrevet 2. desember 2008 Jeg tok modningsakupunktur med nr 1 - først tre uker før og så tre dager før termin. Første gangen ville hun ikke trigge punktene alt for mye siden det var såpass lenge til termin men siste gangen trigget hun de punktene hun kunne. Begynte med sterke kynnere og rier samme kveld og fødte to dager etter altså dagen før termin. Hun sa også at modningsakupunktur gjorde riene mer effektive når man først var i fødsel! Jeg tror jeg kommer til å gjøre det med nr 2 også....orker ikke å gå over tiden og jeg får så store barn!!
Gjest Skrevet 2. desember 2008 #4 Skrevet 2. desember 2008 jeg prøver modningsakupunktur for første gang, så det kan jeg ikke svare på. Men det andre du lurte på. Jeg hadde skrekkelig lav mage lenge med nr 1, men jeg gikk 14 dager over tiden, og hadde en skrekkelig lang fødsel,
NurseBetty Skrevet 3. desember 2008 #5 Skrevet 3. desember 2008 Jeg jobber som akupunktør og har lang erfaring med dette. Det er vanlig å begynne ca. i uke 35-36 og gå en gang i uka til du har født. Det er viktig å være klar over at den primære målsetningen med modningsakupunktur IKKE er at du skal føde tidligere, men at fødselen skal gå raskere og enklere når den først kommer i gang. Når jeg jobber med gravide er mitt fokus å gi dem energi, hjelpe dem til å sove bedre og hanskes med eventuell uro foran fødselen. Når det nærmer seg termin settes nåler som kan modne/mye opp livmorhalsen. Tilsammen legger dette gode premisser for en så god fødselsopplevelse som mulig. Igangsetting av fødsel vil som regel bare være mulig dersom man er helt på vippepunktet fra før. I enkelte studier er det vist at færre gravide blir overtidige (dvs. mer enn 2 uker etter UL termin), fødselsforløpet går raskere og det blir ikke så ofte komplikasjoner som keisersnitt, tang, vacuum mm.
Novemberknøttprøverigjen Skrevet 3. desember 2008 #6 Skrevet 3. desember 2008 Eg begynnt i veke 37. Eg gjekk ei veke over termin, men hadde ein lett og god fødsel for fem dagar sidan! Eg tok også bringebærkapslar. Modningsakupunkturen skal ikkje framskunde fødsel, men gjere alt klart til ein smidigare og enklare fødsel. Det trur eg funka på meg. Eg kjem heilt klart til å gjere det igjen viss det blir aktuellt med nr to (noko som det faktisk er sjølv om det berre er dagar sidan fødsel:-))
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå