Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #1 Skrevet 29. november 2008 Noen her som har fått avslag på sykepenger noen gang? Fikk et brev om det i dag, viste ikke at det gikk ann jeg...........og jeg så absolutt vært syk. Rimelig fortvilet da, har jo regninger å betale jeg som alle andre, ble ikke akkurat no frisker da jeg leste brevet;-(
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #2 Skrevet 29. november 2008 Jøss. Hva begrunnet de avslaget med da?
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #3 Skrevet 29. november 2008 Har du jobbet minst 4 uker før du ble syk? og har du fortsatt jobb?
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #4 Skrevet 29. november 2008 Begrunnelsen var at "de ikke utbetaler sykepenger når det er fravær med sosiale eller økonomiske grunn" Har vært sykmeldt for både psykiske og fysiske plage jeg har fått p.g.a en usaklig oppsigelse;-(
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #5 Skrevet 29. november 2008 spm her er vel om oppsigelsen er usaklig eller ikke, og der strides trolig du og din tidligere arbeidsgiver. Viser det seg at oppsigelsen er saklig kan jo ikke dine fysiske og psykiske plager skyldes sykdom skade eller lyte som jo er kravene for en sykmelding.. Har du gått videre med oppsigelsen ? om du aksepterer den men hevder den er usakelig og derfor har gitt deg problemer er ikke sykepenger rett inntekt å betale regningene dine på etter folketrygdloven... Anbefaler deg å ta en rolig telefon til Nav og forklare situasjoenen og høre hva slags dokumentasjon de trenger på "tilstanden" vedr.ditt tidligere arbeisforhold. Frister for klage på avslaget står i vedtaket ditt, men vær ute i god tid slik at du også kan innhente noe dokumentasjon utenfra (utover din versjon av saken..).
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #6 Skrevet 29. november 2008 Ble du sykemeldt i oppsigelsestiden, eller etter? Hvis du ble sykemeldt i oppsigelsestiden skal du ha rett på sykepenger. Men hvis du ble sykemeldt etter at oppsigelsestiden løp ut blir dessverre saken en annen, siden du da ikke har noen jobb å sykemelde deg fra. Veldig trist, og jeg kan godt forstå at man blir syk av å bli oppsagt. Man taper jo da penger siden man ikke er frisk nok til å søke ny jobb, men problemet for nav blir da at det er umulig å vite hvor sannsynlig det er at du ville funnet deg jobb umiddelbart, hva du ville tjent, hvor lang tid du evt ville gått arbeidsledig osv. Men du skal ha rett på sosialstønad, selv om det er en mager trøst. Om du blir frisk, eller i hvert fall erklærer deg frisk, har du vel rett på arbeidsledighetstrygd.
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #7 Skrevet 29. november 2008 Var sykmeldt de siste 6ukene av oppsigelses tiden min på 3mnd, så holdt faktisk ut lenge før jeg ble syk. Faktum er jo at jeg var ikke sykmeldt fordi jeg ble oppsagt men fordi jeg ble syk av å jobbe sammen med de menneske som hadde sagt meg opp og de mennesken jeg har godt til sak mot p.g.a usaklig oppsigelse;-(
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #8 Skrevet 29. november 2008 Men da er jo saken grei.. Du jobber jo ikke lengre der og trenger derfor ikke forholde deg til de menneskene som gjorde deg syk - og dermed kan du jo friskmeldes og komme deg ut i jobb igjen.. Er nok helt sikkert det nav har tenkt, i tillegg skal jo sykepenger dekke et lønnstap, har man ikke jobb har man heller ikke lønn og heller ikke lønnstap.. Du burde friskmelde deg og få dagpenger (såfremst du har opptjent rett til det) og søke nye jobber snarest..
Anonym bruker Skrevet 29. november 2008 #9 Skrevet 29. november 2008 Nå er jo saken den at jeg nå er friskmeldt fra 1.des. Var sykmeldt okt./nov det er for disse ukene jeg har fått avslag på sykepenger og den perioden var jeg fortsatt ansatt hos bedriften. Så har derfor lønnstap på 6uker. Har også fått meg ny jobb, så ikke der problemet ligger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå