Gå til innhold

sur mm etter frysing og i kjøleskap


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min mm er sur etter at den har vært fryst ned i 1-2 mnd eller vært i kjøleskap i 1 døgn. Synes det er ganske rart, mm skal jo tåle det... Noen med erfaring på dette?

Jeg passer på å gjøre alt korrekt: ren pumpe, tines langsomt (kjøkkenbenken eller kjøleskapet), allikevel er mm blitt sur.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når mm er sur...er den klumpete eller lukter den bare surt?

 

Skal ta opp noe mm fra fryseren idag og tine i kjøleskapet..

 

Skrevet

Den er ikke klumpete, men den smaker surt...veldig surt... :-(

  • 2 uker senere...
Skrevet

min melk smaker også surt etter at den har vært fryst og blitt tint i kjøleskap. fikk beskjed av HS om at det ikke var farlig, noen bare har melk som smaker sånnt etter tining. så lenge bebbisen ikke har noe imot det så skulle det være greit. den er jo ikke blitt sur/gammel på ordentlig.

men syns det er rart at noe av melken smaker sånn, ikke alltid. men men, så lenge jeg får beskjed om at det ikke er noe problem og lillegutt spiser det med stor appetitt så får det jo bare være;)

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...