Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #1 Skrevet 25. november 2008 Jeg har en god del svarte hår på overleppe og haken. Overleppen barberer jeg rett og slett hver morgen så den klarer jeg og leve med. Men jeg bruker mye tid og krefter til og nappe hårene på haken. jeg har ganske mye! Å det er ikke lett å få alt uten riktig lys. Så om vinteren når jeg skal på jobb er det rett og slett for mørkt om morningen til å se de. Andre som har dette problemet? noen som barberer haken også? Vet snart ikke hva jeg skal gjøre.. Vil ikke få skikkelig skjegg heller! Føler meg mandig og jævli..skjønner ikke hvorfor jeg har dette problemet for jeg er absolutt jente jente! uff...
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #2 Skrevet 25. november 2008 Nei, men har samme problem og vokser isteden - barberer ikke. Ingen vidunderkur det heller, og blir noen ganger kviser av det, men det blir hvertfall mykere og ikke "skjeggete".
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #3 Skrevet 25. november 2008 har samme problem.. Barberer overleppa med jevne mellomrom, og napper på haka.. Ingen elegant løsning, men hender at jeg har med pinsetten, og bare napper langs haka uten å se.. mens jeg sitter på pc'en liksom.. kjenner etter med fingertuppen om det er noe, og prøver å få det. Også tar jeg en ekstra kikk i speilet.. Og har en mann som sier ifra hvis det er noe.. Ubeskrivelig flaut syns jeg, men han syns ikke det er noe problem. Han tenker som så at det er mer flaut hvis noen andre sier det.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #4 Skrevet 25. november 2008 forresten.. har du sjekket hormon nivåene dine? Jeg har Pcos, og forhøyet testosteron nivå.. er visst det som gjør det..
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #5 Skrevet 25. november 2008 barberer overleppa så si hver dag, eller anhver dag. har hatt litt "skjegg" og, men på siden på kinnet....
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #6 Skrevet 25. november 2008 Godt og høre at det ikke bare er meg.. En føler seg ganske alene med dette slitsomme problemet! Voksing tar ikke hårene mine.. Har jeg aldri fått til. Uff, virker ikke som det noen gang skal komme en god løsning på dette her. Jeg har ikke sjekket testoteron nivået mitt men det er sikkert høyt det da:P Hi
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #7 Skrevet 25. november 2008 Jeg også barberer overleppa ca hver 4 dag.. Tror det er ganske manger kvinner som sliter med uønskethårvekst i ansiktet ,så vi er ikke alene. Jeg bruker barbermaskinen til samboern for jeg syns det er lettere og mindre risiko for å skjære seg.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #8 Skrevet 25. november 2008 Huff, godt å høre at man ikke er alene. Klarer ikke å få bukt på dette, bruker voks og pinsett her også. Er det ikke noe som hjelper egentlig?! Noen som har prøv p-piller eller funnet noe annet som virker. Hormonene bure jo vært opp og ned etter 2 graviditeter men dette dritet blir jeg ikke kvitt
Gjest Skrevet 25. november 2008 #9 Skrevet 25. november 2008 Ville jeg aldri gjort, blir jo bare verre! (Ikke at jeg sliter med akkurat dette, mén...)
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #10 Skrevet 25. november 2008 Det er en gammel myte at håret kommer sterke og større tilbake ved barbering. Det bare virker sånn fordi man kapper håret rett av. (dette trodde jeg virkelig ALLE visst i 2008, den myten ble avlivet en gang midt på 90-tallet) Selv sliter jeg med masse masse hår på haka. Jeg barberer hver morning. Det ble tusen ganger verre etter jeg fikk barn. Hadde kanskje 5-6 svarte hår før jeg ble gravid, nå har jeg iallefall 50-60..
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #11 Skrevet 25. november 2008 Jeg vet at d bare er en myte at det blir mere og verre ved barbering. Men det blir jo stivere. Er ikke d ekkelt+ Hi
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #12 Skrevet 25. november 2008 Jeg har masse hår på haka. Tar en kvikk barbering hver morgen. Det går kjempefort og det blir ikke stubber hvis jeg gjør det hver dag. Beste løsningen for meg.... Ellers gikk jeg bare rundt å bekymret meg for at det var noen jeg ikke hadde sett. Og det var det alltid. Nå ser jeg alltid fin ut. Forstår ikke hva dere er så redde for? Det er vel bedre å alltid være fin enn å gå rundt å bekymre seg. Og da må jo håret vokse litt ut for å kunne vokses. Neitakk....Nappet i mange år, men etter først å ha kommet over bøygen er jeg kjempefornøyd. Ser ikke på det som et problem heller lenger.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #13 Skrevet 25. november 2008 Kan jeg spørre hvor gamle dere er? Jeg er ikke 30 engang og har samme problemet. Synes det er litt ungt jeg Man hører bare om at eldre damer har dette problemet.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #14 Skrevet 25. november 2008 Har dere prøvd elektrolyse? Jeg brukte det på noen få hårstrå i ansiktet og mange fra navlen og ned.. ikke kult å være kvinne med veiviser.. tok noen behandlinger i løpet av noen mnd,,, koster litt da,men fikk litt billigere siden jeg trengte mange.. og nå er de borte for godt!!! Ikke vondt heller!! Sååå utrolig deilig å slippe den nappingen altså!
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #15 Skrevet 25. november 2008 Neida, ikke bare eldre damer. Jeg har hatt det siden puberteten. Har målt hormonene og alt er i orden. Det er bare sånn man ikke prater om.... Så det finnes massevis som deg.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #17 Skrevet 25. november 2008 Å godt å vite på en måte:) Unner jo ingen å få uønsket hårvekst da. Jeg tok det opp med legen engang. Eller det var en vikar for legen min der den gangen. Han gadd ikke høre på meg. Som om jeg var luft for han.
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #18 Skrevet 25. november 2008 Må hårene få gro ut litt for å ta elektrolyse? og HVOR stiv er prisen? tviler på at det er noe jeg har råd til nå.. Hmm.. Kansje jeg skal prøve barbering da. Hadde jo vært SÅ mye enklere. Er bare veldig redd for å gjøre noe dumt. At det blir skjeggstubber i løpet av dagen og når sambo skal kose med meg så skjærer han seg:P. Hårene mine vokser fort! Men slipper vel kansje mer unna de kvisene som kommer av nappingen og da kansje? Sånn som d er nå eg jeg jo konstant sår og kvisete på haken. Og det ser jo litt rart ut for det er bare på haken liksom..sukk.. Hi
Anonym bruker Skrevet 25. november 2008 #19 Skrevet 25. november 2008 Et spørsmål!Hvordan barberhøvel bruker du da? å bruker du skum og hele pakken? bare "tørr" barberer ikke sant? hehe.. Må vite hva jeg driver med..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå