Babyonboard ;-) Skrevet 24. november 2008 #1 Skrevet 24. november 2008 ....ble det ikke! Ihvertall ikke som jeg hadde planlagt :-( Våkna i morges med en unge full av feber... Ingen snørring, men hes i stemmen.. Så nå ligger hun bare på sofaen og dirigerer mammaen til å skifte kanal på tv. Får ikke mat i henne, men drikker gjør hun så da går det vel bra... Noen som har forslag til hva man kan tilby lille "prinsesse vil ikke" som hun KANSKJE aller nådigst kan godta? Tips tas imot med takk ;-D
mamma søker barn-har fått 2 Skrevet 24. november 2008 #2 Skrevet 24. november 2008 Uff da, ikke gøy med sykinger:-/ Men du kommer i morgen likevel???? Gi henne pepperkaker eller kjeks, litt saft og drikke. Syke barn slipper unna den pedagogisk riktige menyen, sånn er det bare:-)) God bedring til lille,store jojo
Babyonboard ;-) Skrevet 24. november 2008 Forfatter #3 Skrevet 24. november 2008 Joda jeg regner med det går bra, virker bare som en typisk forkjølelse greie... Hun har vært snørrete i høst men ikke vært syk, så det var vel på tide :-/ Alle rundt henne har vært mye syk, unntatt jeg da. Har prøvd med kjeks men det ville hun ikke ha, bare sister på hodet... Men saft drikker hun... Skal måle feberen litt senere igjen... Håper det ikke blir værre enn nå :-/
Attpåklatten :-)™ Skrevet 24. november 2008 #4 Skrevet 24. november 2008 Uff da! Sikkert samme viruset vi har hatt og delvis har ennå i heimen. Startet med feber, stemmen som kommer og går og snørr...........MASSE snørr...........og ennå litt mer snørr.........faktisk helt uante mengder og hvor kommer det egentlig fra??? Lunken kakao med honning er lindrende på rusten hals. Solbærsaft, varmest mulig er også lindrende. Ellers vann og væske tilgjengelig for halsen blir tørr og vemmelig.... Om feberen ikke går bort så prøv ibux, som visstnok skal være mer effektivt enn paracet. (Leste det nemlig hos legen i dag morges, at ny forskning viste at ibux var bedre på barns feber enn paracet:) Og så sender jeg bøtter og lass med GOD BEDRING!!!! Hilse JoJo:-)
Babyonboard ;-) Skrevet 24. november 2008 Forfatter #5 Skrevet 24. november 2008 Takk takk, sier Jojo ;-) Hun vil ikke ha noe som helst annet enn solbærsaft i koppen hennes... Skal sende mannen på apoteket! Er det greit med sånn temp måler i øret? Har hørt at de ikke er å stole på...
Attpåklatten :-)™ Skrevet 24. november 2008 #6 Skrevet 24. november 2008 Jeg har aldri brukt øretermometer. Kun vanlig. Men er egentlig ikke tilhenger av å måle temperaturen så hissig om ikke almenntilstanden er tydelig dårlig. Om barnet orker å se tv, leke litt og spise/drikke, så tenker jeg at kroppen restituerer seg selv best. Om de derimot ikke orker noenting og er slappe og litt apatiske, så hører det hjemme med febernedsettende.
mamma søker barn-har fått 2 Skrevet 24. november 2008 #7 Skrevet 24. november 2008 Tempmåler i øret funker fint, jeg har dobbeltsjekket:-) Tror kanskje det var en eller annen gammel type de sa det om, at det ikke funket i øret. Når min Kjære lå på sykehus for en tid tilbake så tok de tempen i øret der også:-)
Babyonboard ;-) Skrevet 24. november 2008 Forfatter #8 Skrevet 24. november 2008 Hun har bare ligget på sofaen... Nå ville hun ligge i egen seng og jeg måtte gå ut... Ville tydeligvis sove... Skal måle igjen når hun våkner og kommer nok til å sjekke tuuuusen gang mens hun sover om hun er blitt varmere :-( Uff liker ikke sånt her, hun har jo så og si aldri vært syk!!
Attpåklatten :-)™ Skrevet 24. november 2008 #9 Skrevet 24. november 2008 Get used to it Baby:-) Det er liksom en del av å bygge opp immunforsvaret til disse små kroppene. Ikke noe moro, men som regel helt ufarlige ting heldigvis:-) Følg med du og mål så mye du føler for. Det viktigste er at hun har det greit og at du føler deg trygg! God bedring igjen:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå